[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

پدران نمونه حیات وحش، روزنامه شیراز نوین

جاکانا یک پرنده زیبا و مشهور است و می‌تواند در طول آب قدم بزند. رفتار پدرانه او بسیار زیبا است. بعد از این که زمان خوابیدن روی تخم‌ها‌ توسط جاکانای ماده تمام می‌شود، محل را ترک می‌کند و به دنبال جفت‌ها‌ی دیگر می‌گردد.
در این زمان پرنده نر تمام مسئولیت مراقبت از تخم‌ها‌ را به عهده می‌گیرد و از آن‌ها‌ مراقبت می‌کند و تنها مراقبت‌کننده و حامی ‌نوزادانش است. جاکانای نر با بال‌ها‌یش فرزندان خود را بلند می‌کند و آن‌ها‌ را حمل می‌کند.
6. گربه‌ماهی
گربه‌ماهی عموماً در اقیانوس اطلس یافت می‌شود و در میان لیست پدران نمونه حیات وحش قرار دارد چراکه گربه‌ماهی نر از تخم‌ها‌ی خود در دهان محافظت می‌کند و تا زمانی آن‌ها‌ را در دهان خود نگه می‌دارد که به اندازه‌ای برسند که بتوانند زنده بمانند.
7. قوی‌گردن‌سیاه
قوی‌گردن‌سیاه نر یک پدر نمونه است. هم پدر و هم مادر، فرزندان خود را روی کمرشان حمل می‌کنند و معمولاً پدر بیشتر این کار را انجام می‌دهد . 
قوی پدر از فرزندانش به شدت محافظت می‌کند و در هوای سرد نیز مراقب آن‌ها‌ست. بعد از چند هفته از تولد نوزادان ، قوی‌گردن‌سیاه نر بیشترین تلاش را برای محافظت از آن‌ها‌ می‌کند و چشم از آن‌ها‌ بر نمی‌دارد.
8. سگ وحشی آفریقایی
سگ وحشی آفریقایی پدر یکی از بهترین شکارچی‌ها‌ است اما در موارد نادری دیگران به پدرانگی او پی می‌برند. توله سگ‌ها‌ی آفریقایی بسیار با انرژی هستند و در طول روز کالری می‌سوزانند. 
توله سگ‌ها‌ نمی‌توانند مواد جامد را تا 10 هفته بعد از تولد مصرف کنند و دقیقاً همین جاست که پدرشان به آن‌ها‌ کمک می‌کند. سگ وحشی آفریقایی نر غذا را می‌جود و آن را آماده خوردن برای توله‌سگ‌ها‌یش می‌کند.
9. پنگوئن امپراتور
پنگوئن‌های امپراتور نر هم پدرهای بی‌نظیری هستند. آن‌ها بخش قابل‌توجهی از مراقبت از فرزند خود را پیش از تولد او به عهده می‌گیرند و زمانی که مادران پس از تخم‌گذاری به شکار و بازسازی توان از دست رفته می‌روند، از تخم مراقبت می‌کنند. 
آن‌ها تخم شکننده را میان لایه‌ای از پوست که بین پاها قرار دارد حفظ کرده و آن را از سرمای کشنده قطب جنوب و وزش بادها در امان نگه می‌دارند.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی