[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

واکنش شاهین‌طبع به احتمال حضور بازیکنان خارجی در تیم ملی بسکتبال، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی بسکتبال به احتمال حضور «پری پتی» و یک بازیکن ایرانی-آلمانی در این تیم در المپیک ۲۰۲۰ توکیو واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال که میهمان برنامه ورزش و مردم بود، درباره ابراز تمایل «پری پتی» بازیکن تیم خارجی تیم شهرداری گرگان برای بازی در تیم ملی بسکتبال ایران اظهار داشت: او علاقه زیادی به ایران و شهر گرگان دارد. به هر حال بازی کردن برای بازیکنان خارجی در المپیک بسیار حائز اهمیت است، منتها ما هیچ صحبتی با او نکرده‌ایم. قطعاً اگر قرار باشد که بتوانیم از بازیکن خارجی استفاده کنیم، می‌توانیم بازیکنان خارجی باکیفیت بهتری هم داشته باشیم، ضمن اینکه قوانین این اجازه را می‌دهد که از یک بازیکن خارجی بهره ببریم.
وی در واکنش به این سؤال که آیا بالاتر از «پری پتی» مدنظر او قرار دارد؟ پاسخ داد: بله.
شاهین‌طبع عنوان کرد: بهنام یخچالی را در آلمان داریم. همچنین یک بازیکن به نام جلال‌پور که قرار است به کمپ بیاید و تمرینی در کنار ما داشته باشد. هنوز پرونده این بازیکن در فیبا قطعی نشده  و قرار است طی روزهای آینده مکاتباتی صورت بگیرد تا از او استفاده کنیم.
سرمربی تیم ملی بسکتبال درباره برنامه‌های پیش‌روی این تیم گفت: در خردادماه پنجره سوم کاپ آسیا را داریم که با قطر و عربستان بازی می‌کنیم. سپس به المپیک می‌رویم و بعد از آن هم کاپ آسیا در اندونزی برگزار می‌شود. ما سال قبل برنامه خوبی داشتیم که البته المپیک به تعویق افتاد. امسال هم برنامه‌ریزی خوبی انجام شده است. یک دعوت‌نامه از ژاپن برای برگزاری سه دیدار دوستانه داریم. همچنین از لهستان، یونان و پرتغال نیز دعوت‌نامه دریافت کرده‌ایم، ضمن اینکه قبل از پنجره سوم کاپ آسیا یک تورنمنت به میزبانی سوریه برگزار می‌شود و می‌توانیم با این کشور به همراه مصر و لبنان بازی کنیم. مشکل اصلی این است که یک هم‌پوشانی در حضور در این تورنمنت‌ها وجود دارد و باید ببینیم که می‌توانیم در کدام یک حضور داشته باشیم.
شاهین‌طبع با تشکر از وزیر ورزش و رئیس کمیته المپیک بابت حمایت و نگاه ویژه به بسکتبال، درباره بازی‌های المپیک خاطرنشان کرد: 12 تیم در این رویداد شرکت می‌کنند که 8 تیم مشخص شده‌اند و 4 تیم باقی‌مانده در خرداد ماه مشخص خواهند شد. قرار ما این است که یک تیم آبرومند و باکیفیت در المپیک داشته باشیم. ما در گذشته و در المپیک و جهانی تیم‌های خوبی داشتیم و مطمئن هستم که بچه‌ها در این رویداد نیز خوب خواهند بود.
وی درباره انتخاب نفرات مدنظر برای اعزام به المپیک گفت: برای انتخاب بازیکنان تیم ملی شاخص‌های مختلف را در نظر می‌گیریم. برخی باکیفیت هستند.  همچنین نیروهای جوان را نیز خواهیم داشت. در مجموع امیدوارم عملکرد خوبی داشته باشیم.
سرمربی تیم ملی بسکتبال درباره شرایط استفاده از بازیکنان تصریح کرد: ما از نظرات مختلف استفاده می‌کنیم. البته برخی دلایل را نمی‌توانیم مطرح کنیم. در مجموع یک‌سری ویژگی‌های فنی مورد نیاز است که از آن‌ها استفاده خواهیم کرد و سعی می‌کنیم نگاه شخصی نداشته باشیم. قول می‌دهیم که نگاه فنی داشته باشیم، نه شخصی.
شاهین‌طبع گفت: بسکتبال از رشته‌های مهم المپیک است و تیم‌ها با همه توان می‌آیند. ما هم اعتماد به نفس کافی داریم که بازی‌های خوبی ارائه کنیم، اما از تجربه حریفان غافل نیستیم. 
وی در پایان درباره احتمال استفاده از مربی خارجی در کادر فنی گفت: هرجا که احساس شود کیفیت کار بالا برود، از کمک سایرین استفاده می‌کنیم. همچنین برای انتخاب خارجی یک‌سری معیارها را مدنظر خواهیم داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی