[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

آماده‌سازی ۳۴هزار دستگاه اخذ رأی الکترونیک تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه، روزنامه شیراز نوین

دبیر اجرایی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور از نهایی شدن مرحله آماده‌سازی دستگاه‌های اخذ رأی الکترونیک تا ۲۰ اردیبهشت ماه خبر داد.
حسین بحیرایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند بازبینی، آماده‌سازی و انجام تعمیرات موردنیاز دستگاه‌های اخذ رأی الکترونیک، بیان کرد: برای حدود ۱۰هزار شعبه اخذ رأی ۳۴هزار دستگاه الکترونیک تهیه شده است و در حال حاضر مرحله بازآماده‌سازی (اورهال) دستگاه‌ها با حضور مسئولانی از وزارت کشور و مرکز تحقیقات انفورماتیک ایران در حال انجام است. 
وی در ادامه اظهار کرد: ناظران فنی دبیرخانه دائمی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور نیز بر روند کار نظارت دارند. تنظیف و حذف برچسب‌های انتخابات دوره قبل از بدنه دستگاه، بررسی اجزای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌ها، رفع مشکلات احتمالی و اطمینان از سلامت باتری‌ها از مراحل این آماده‌سازی است. در نهایت پس از نصب شماره سریال و پلمب دستگاه، ثبت می‌شود که هر دستگاه با شماره سریال مشخص به کدام استان و شهر ارسال خواهد شد.
دبیر اجرایی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر به طور میانگین روزانه ۱۵۰۰ دستگاه بازآماده‌سازی می‌شود، گفت: تاکنون بیش از ۱۷هزار دستگاه اورهال شده‌اند و تلاش بر این است که تا بیستم اردیبهشت ماه تمامی دستگاه‌های اخذ رأی الکترونیک آماده‌سازی شوند.
انتخابات شوراهای اسلامی کشور همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی