[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

تابستان با پالس تشنگی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس با اعلام هشدار بحران کمبود آب در استان، از کاهش قابل توجه میزان ذخایر آب در مخازن سدهای فارس خبر داد. حمیدرضا دهقانی خاطرنشان کرد: متأسفانه میزان آب موجود در مخازن ۹ سد در حال بهره برداری استان فارس در مقایسه با گنجایش نهایی این سدها، ۵۷ درصد بوده و نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل بیش از ۲۴ درصد کاهش یافته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان آب منطقه‌ای فارس، دهقانی گفت: کاهش بارندگی‌ها در سال آبی جاری قطعاً شرایط دشواری را به ویژه برای بخش کشاورزی استان فارس با بیشترین میزان مصرف، در پی خواهد داشت و لذا کشاورزان باید نسبت به مدیریت بهتر آب در مزرعه و زیر کشت بردن مناسب اراضی دقت لازم را داشته باشند تا دچار ضرر و زیان نشوند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس ادامه داد: متأسفانه کشت بیش از حد مجاز زمین‌های کشاورزی بر مشکلات کم آبی اضافه خواهد کرد. 
دهقانی خاطرنشان کرد: اگرچه ما در راستای وظایف خود نسبت به تأمین آب بخش‌های مختلف اعم از کشاورزی، شرب، صنعت و خدمات قدم بر خواهیم برداشت، اما کاهش قابل توجه میزان بارندگی‌های سال آبی 1399-۱۴۰۰ که یکی از کم بارش ترین سال‌ها در سی سال گذشته است، کاهش حجم میزان آب موجود در پشت سدهای استان را به دنبال داشته و همچنین آبخوان‌های زیرزمینی دچار کسری مخزن‌های محسوسی شده است.
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان فارس از بهره برداران درخواست کرد که برای مصرف بهینه نهایت تلاش خود را انجام دهند و گفت: بر اساس نقشه پهنه بندی بارش استان، نیمه جنوبی وضعیت بسیار نامطلوب، مناطق مرکزی و شمالی وضعیت نامطلوب و مناطق غربی در عین کم بارشی وضعیت کمتر نامطلوبی را نسبت به دیگر مناطق 
تجربه می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی