[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

رهایی یک محکوم به قصاص از چوبه دار ، روزنامه شیراز نوین

در آستانه شب‌های قدر و با توسل به مولای متقیان حضرت علی(ع)، زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل شانزده سال حبس از زندان آزاد می‌شود.
حجت الاسلام و الملسمین موسوی با اعلام این خبر گفت: پس از اطلاع از قطعی‌ شدن حکم قصاص فرد متهم، با تلاش اعضای شعبه 42 شورای حل اختلاف شیراز و برگزاری چندین جلسه مصالحه با خانواده اولیای دم در زندان مرکزی شیراز، نهایتاً جمعی از خادمان بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) که پرچم متبرک رضوی را نیز به همراه داشتند، در منزل اولیای دم در شیراز حضور یافته و از خانواده مقتول طلب عفو و بخشش کردند.
وی تأکید کرد: این حرکت خداپسندانه که با کرامت خدام حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام شد، می‌تواند الگویی برای ترویج گذشت و بخشش در جامعه باشد. حجت الاسلام موسوی ضمن اشاره به نقش مؤثر شورای حل اختلاف استان در مصالحه، آزادی زندانیان و جلب رضایت از اولیای دم در پرونده‌های قتل، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون شش فقره پرونده قتل با موضوعات مختلف با تلاش اعضا و کارکنان مرکز توسعه حل اختلاف و داوری فارس به صلح و سازش منجر شده است. وی ترویج فرهنگ صلح و سازش را اقدامی خداپسندانه برشمرد و عنوان کرد: اصلاح ذات‌البین و حل اختلافات مردم، گذشت و محبت را در جامعه بیشتر می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی