[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

سرنوشت مرغ‌ها در انتظار گوسفندها، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی - گروه گزارش
amirabadi_shznvn@yahoo.com

اشاره:
گرانی‌های کمرشکن و جان فرسا گریبان گیر مردم ایران شده است. فارس و شیراز در زمره استان‌ها و شهرهای گران ایران برای زندگی قرار می‌گیرند و میانگین اجاره بها و هزینه‌های تغذیه، پوشاک، درمان و دیگر ملزومات زندگی دراین قطب فرهنگی و پزشکی کشور به مراتب بالاتر از دیگر شهرهاست. در این میان طوفان‌های تورمی و قحطی‌های موردی هم این شرایط حاد را تشدید کرده و تدارک دیدن یک زندگی حداقلی با استانداردهای نصفه نیمه هر روز دشوارتر می‌گردد. پس از آنکه شماری از مسئولان در پی فراوانی نعمت به نحوه مدیریت خود بالیدند و در حاشیه آن معترف به گرانی‌های بی سابقه بودند، سونامی‌هایی از قحطی شکر، مواد شوینده و فرآورده‌های سلولزی و روغن بر بازار سایه افکند و اینک نوبت به مرغ رسیده که در آسمان سیمرغ فخرفروشی کند. امروزه کار به جایی رسیده است که مردم ساعت‌ها در صف انتظار ماکیان می‌ایستند و در اقدامی مضحک و تأسف برانگیز، برای خرید آن نام نویسی می‌کنند. به همین دلیل مردم ایران به خوبی دریافته اند که این سناریوی شوم با فراوانی مرغ به اتمام نخواهد رسید و باید منتظر محصول استراتژیک بعدی بود که در کانال قحطی و گرانی جولان دهد. با توجه به گرانی‌های بی سابقه خوراک و داروی دام، افزایش بهای خدمات دامپزشکی، کمبود جو و کاه، حکم فرمایی خشک سالی‌های بی سابقه بر اقلیم ایران، خلأهای نظارتی و مدیریتی و بسیاری دیگر از این موارد می‌توان پیش بینی کرد که در آینده نزدیک سناریوی مرغ و سیمان برای گوشت قرمز هم دور از انتظار نیست. در همین زمینه گروه گزارش شیرازنوین نیم نگاهی به بازار گوشت قرمز و حاشیه‌های فزاینده آن داشته که به احتمال فراوان در ماه‌های آتی به سرنوشت دیگر اقلام ضروری گرفتار خواهد شد و روی اعصاب و روان مردم رژه خواهد رفت.
 دیدار با قصاب، سالی یک بار
با نگاهی گذرا درمی‌یابیم که قیمت گوشت همیشه سر ناسازگاری با درآمد مردم داشته است. گاهی این فاصله کم و قابل چشم پوشی بوده و گاهی مثل این روزها کار به جایی رسیده که بسیاری از مردم برای هفته‌ها و ماه‌ها رنگ گوشت قرمز را نمی‌بینند. یکی از مشتریانی که به قصابی منطقه میانی شهر برای خریداری گوشت قرمز مراجعه کرده، در این باره می‌گوید: در سال‌های گذشته یک ران گوسفند برای مصرف یک ماه خریداری می‌کردم، اما با این گرانی گوشت که به کیلویی 155هزار تومان رسیده، به ناچار مصرف را کمتر کردیم و به جای گوشت مرغوب گوسفندی از گوساله، آن هم به مقدار کمتری استفاده می‌کنیم. اما در قصابی‌های مناطق محروم شهر شاهد فاجعه تغذیه خاموشی هستیم. به گفته قصاب یکی از محلات کم برخوردار شیراز، وی بسیاری از مشتریان را دو تا سه بار در طول یک سال بیشتر نمی‌بیند و بسیاری دیگر هم برای تهیه مشتقات گوشت که کیفیت و بهای کمتری دارد، به قصابی مراجعه می‌کنند. دلاوری می‌افزاید: در گذشته هفته ای یک بار سفارش گوشت از کشتارگاه داشتیم اما به دلیل افزایش بی رویه قیمت و کاهش قدرت خرید مردم، این روزها هر سه تا چهار هفته چند شقه گوشت سفارش می‌دهیم و مشتریان اصلی ما هم بیرون بری‌ها و ساندویچی‌ها هستند. این قصاب کهنه کار درباره اختلاف قیمتی که بر قصابی‌ها حکم فرماست، می‌گوید: این مسئله به دو دلیل اتفاق می‌افتد؛ اول به دلیل موقعیت جغرافیایی قصابی است که در چه منطقه ای واقع شده باشد و دوم به دلیل نوسان بهای خرید گوشت از کشتارگاه‌هاست. برخی روزها با کمبود دام روبه‌رو هستیم و با توجه به واسطه گری و دلالی‌هایی که در این شغل هم مثل بقیه مشاغل وجود دارد، قیمت گوشت قرمز هم در بعضی روزها نوساناتی به دنبال دارد که همه این‌ها باعث می‌شود قیمت این محصول در روزها و نقاط مختلف شهر مختلف یکسان نباشد.
 نارضایتی از شمال تا جنوب
یکی دیگر از قصاب‌هایی که در مناطق شمالی شهر مغازه بزرگی دارد، در این زمینه می‌گوید: بسیاری از مردم از مشکلاتی که با آن روبه‌رو هستیم، خبر ندارند. رضایی درباره سختی‌های حرفه اش می‌گوید: قصاب ها به دلیل کارکردن با اشیا و وسایل تیز و برنده مانند چاقو و ساطور، معمولاً زیاد دچار بریدگی و جراحت در ناحیه دست می شوند که زمینه انتقال ویروس و باکتری را از گوشت آلوده به بدن ایجاد کرده و می‌تواند به بیماری‌های خطرناکی مثل تب مالت، تب کریمه کنگو، سل، سیاه زخم و عفونت های پوستی بینجامد. در کنار این بسیاری از قصابان هم به دلیل بازار بد شاگردهای خود را جواب کرده اند و لاشه‌های سنگین گاو و گوسفند را خود جابه‌جا می‌کنند که باعث کمردردها و پادردهای مزمنی شده است. وی درباره اختلاف قیمت گوشت در نقاط مختلف شهر می‌گوید: بازرسان تعزیرات و دامپزشکی و دیگر دستگاه‌ها نظارت دائمی بر عملکرد و قیمت گذاری‌های ما دارند و وضعیت اقتصادی همه مردم هم به نحوی شده که به دنبال ارزانی هستند. در نظر داشته باشید که ارزانی گوشت می‌تواند دلایل زیادی از قبیل بی کیفیت بودن و ماندگی و ذبح غیرقانونی داشته باشد که بسیاری از مردم از جزئیات آن بی خبرند. به گفته هر سه طیف از قصابانی که در اقصی نقاط شهر با آنها گفت و گو شد، چنانچه قیمت این محصول به قدرت خرید مردم نزدیک شود، آنها به سود بیشتری دست می‌یابند و با افزایش قیمت لاشه و دام از تعداد مشتریان آنها کاسته خواهد شد که این به معنای عوایدی کمتر است.
 تب کریمه، برادرخوانده کرونا
علاوه بر گرانی‌هایی که گریبان گیر همه کالاهای اساسی و نیازهای روزمره مردم شده است، می‌توان به بحران گوشت از زاویه ای دیگر هم نگریست. برخی از بیماری‌ها با توجه به سازگاری ویروس‌ها با آب و هوای متفاوت، در فصول مختلفی شیوع پیدا می‌کنند که این امر باعث شده است تا رعایت نکات بهداشتی در سایه کرونا تشدید شود. تب کریمه کنگو از جمله بیماری‌هایی است که همه ساله با گرم تر شدن هوا نگرانی‌ها برای شیوع این بیماری افزایش می‌یابد.تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی و خون ریزی دهنده تب دار حاد است که بیشتر به وسیله نیش کنه یا تماس با حیوانات منتقل می‌شود و در آسیا، اروپا و آفریقا شیوع دارد.این بیماری میان انسان و حیوانات مشترک است اما در بسیاری از دام‌های آلوده هیچ علائمی از خود نشان نمی‌دهد. تب کریمه کنگو مرگ و میر بالایی دارد و همه گیری‌های داخل بیمارستان آن نیز شایع هستند. در برخی مناطق دورافتاده یا شاید مراکز محدود و انگشت شماری در کلان شهرها، سودجویانی هستند که دام‌های بدون مجوز را به صورت غیرقانونی ذبح کرده و بدون هیچ گونه نظارتی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. یک کارشناس ارشد مدیریت در این خصوص می‌گوید: یکی از دلایل اینکه قصابی‌ها از این عمل سر باز می‌زنند، این است که دام‌های بدون پلاک و بعضاً بیمار و مسئله دار را به راحتی و بدون نظارت دامپزشکی در منازل، یا پستوی مغازه‌های خود ذبح می‌کنند.
 ذبح در مجاورت سرویس بهداشتی
عباس نورزائی بیان داشت: این افراد سودجو دام‌ها را در محیط کاملاً غیربهداشتی، حتی در نزدیکی توالت، ذبح می‌کنند. سپس خون گیری اندکی کرده و اغلب خون سیاه شده در الیاف گوشت پخته شده دیده می‌شود که خود باعث اختلالاتی در سیستم بدن مصرف ‌کنندگان می‌شود. با خون گیری کم در هر لاشه گاو، خون‌های باقی مانده در لاشه، معادل ۳ تا ۵ کیلوگرم به قیمت گوشت به مردم فروخته می‌شود.وی همچنین گفت: در این نوع قصابی چربی گیری اندکی صورت می‌گیرد و در هر لاشه گاو نزدیک به ۴ کیلوگرم چربی نیز به قیمت گوشت، به مصرف ‌کنندگان فروخته می‌شود. جگر قرمز که جزو آلایشات دام محسوب می‌شود و قیمتی کمتر از گوشت دارد، روی لاشه به قیمت گوشت، به مصرف‌کنندگان فروخته می‌شود. قصابی‌ها همچنین جگر سفید یا ریه دام را که مرکز آلودگی‌های زیادی است و دامپزشکان مصرف آن را توصیه نمی‌کنند و معمولاً در کشتارگاه امحا می‌شود، به فروش می‌رسانند. این کارشناس ارشد مدیریت ادامه داد: رگ نخاعی و غدد لنفاوی و آشیل گردنی که تا پشت کشیده شده و اجزای حرام محسوب می‌شوند، جداسازی نمی‌شوند و به مردم به همراه گوشت و با همان قیمت، فروخته می‌شوند که تقریباً معادل ۳ کیلوگرم وزن دارند. طبق نظر این کارشناس، به این نتیجه می‌رسیم که بیماری کووید 19 تنها چالشی نیست که در حوزه سلامت با آن روبه‌رو هسیتم و باید در انتخاب محصولات استاندارد و دارای مجوز دقت بیشتری کرد.
 امیدواری به پایداری نظارت‌ها
در همین زمینه مدیرکل دامپزشکی فارس از طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی ویژه ایام ماه مبارک رمضان در استان خبر داد. حمیدرضا ناظمی با بیان اینکه نظارت‌های بازرسان دامپزشکی در تمامی ایام سال و بدون هیچ گونه تعطیلی تداوم دارد، بیان کرد: با هدف اطمینان از سلامت فرآورده‌های خام دامی عرضه شده به شهروندان، طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی در سراسر استان از 25 فروردین ماه آغاز شده و تا 23 اردیبهشت ماه ادامه دارد. در این طرح 44 اکیپ ثابت و سیار بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی نظارت دارند. 
ناظمی تصریح کرد: شهروندان فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در هنگام خرید گوشت قرمز به لیبل و مهر نظارتی دامپزشکی و همچنین تاریخ انقضای مندرج در لیبل متصل به لاشه یا بسته بندی که حاوی اطلاعات تاریخ تولید، انقضا، نوع محصول و کد بهداشتی بهره برداری دامپزشکی می‌باشد، توجه نمایند. وی اظهار کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را از طریق تلفن پیامگیر ۱۵۱۲ یا سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۷۹۲ به اطلاع کارشناسان دامپزشکی برسانند.
 استثمار دامداران توسط دلالان
یکی از راهکارهای مبارزه با گرانی و قحطی محصولات استراتژیک به آسیب شناسی بحران‌هایی بازمی‌گردد که در سرچشمه‌های تولید وجود دارد. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور از اقدام دامداران به فروش دام با چک مدت‌دار به دلالان خبر داد و گفت: به دلیل گرانی نهاده‌های دامی و خشک سالی، دامداران توان نگهداری دام‌ها را نداشته و چاره‌ای جز فروش به دلالان با چک‌های مدت‌دار ندارند. افشین صدر دادرس با بیان اینکه شرایط بد اقتصادی دامداران، گرانی نهاده و خشک سالی موجب شده دلالان دست بالا را داشته باشند، اظهار کرد: گزارش‌های رسیده به اتحادیه نشان می‌دهد فروش دام با چک مدت‌دار به دلالان در حال گسترش است. در ابتدا تصور می‌شد که این شکل از فروش دام محدود به استان‌های مرزی به دلیل شرایط نامساعدتر اقتصادی این مناطق باشد، اما اخیراً در استان‌های دیگر نیز شاهد اقدام دامداران برای فروش دام به دلالان با چک مدت‌دار هستیم. وی با تأکید بر اینکه سهم دامداران از نهاده‌های دامی دولتی اندک است، اظهار کرد: سهم اندکی از نهاده‌ها دولتی در سامانه بازارگاه در اختیار دامداران قرار می‌گیرد که آن نیز با تأخیر انجام می‌شود. هنوز ذرت، جو و کاه و کلش گندم داخلی وارد بازار نشده و چشم دامداران به نهاده‌های دولتی است که در سامانه بازارگاه به آن‌ها تعلق بگیرد.
 ابربحرانی به نام خشک‌سالی
صدر دادرس با اشاره به خشکی مراتع در سال جاری، افزود: سال کم باران مراتع را خشک کرده و امکان چرای دام را به حداقل رسانده است؛ به همین دلیل دامداران مجبور به تغذیه دستی دام‌ها هستند. به طور معمول دام‌های مولد از طریق چرا و دام‌های پرواری دستی تغذیه می‌شوند، اما امسال به دلیل خشک‌سالی دامداران باید هر دو گروه را تعلیف دستی کنند. صدر دادرس با بیان اینکه قیمت خرید دام از دامداران نیز متناسب با هزینه تمام شده نیست، اظهار کرد: در حال حاضر دامداران دام را سر به سر با قیمت تمام شده تولید یا به زیان می‌فروشند. ادامه این روند علاوه بر پناه بردن دامداران به دلالان تهدید دیگری نیز به دنبال دارد که آن شدت گرفتن 
قاچاق است. 
وی با بیان اینکه گوشت دام ایرانی مرغوب و باب طبع کشورهای عرب همسایه است، گفت: اگر غفلت مسئولان از مشکلات دامداران ادامه داشته باشد، بیش از گذشته شاهد رونق قاچاق به کشورهای عربی منطقه خواهیم بود. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور پیش بینی کرد با ادامه مشکلات و رونق قاچاق، زمستان سخت پیش روی بازار گوشت قرمز کشور باشد. صدر دادرس کاهش تولید را با این شرایط محتمل دانست. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی