[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مربی تیم ملی پارابدمینتون بانوان : مناسب سازی نشدن سالن‌ها بزرگ‌ترین مشکل ماست، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیراز نوین
هفته گذشته، یک مربی اهل استان فارس به عنوان مربی تیم ملی پارابدمینتون انتخاب شد. منیژه سیاه که اصالتی کرمانشاهی دارد، دوست دارد هر چه زودتر تکلیف اردوهای تیم ملی مشخص شود و تمرینات آماده سازی برای حضور پر قدرت در رقابت‌هایی که پاییز امسال برگزار خواهد شد، آغاز شود.
او در گفت و گو با شیراز نوین درباره چگونگی ورودش به عرصه ورزش می‌گوید: از سال 1356 یعنی از 14 سالگی وارد عرصه ورزش شدم. ابتدا در رشته‌هایی مانند بسکتبال، والیبال، تنیس خاکی و هاکی فعالیت کردم اما در نهایت، بدمینتون را به عنوان رشته اصلی‌ام انتخاب کردم.
وی افزود : فعالیت جدی را از سال 57 شروع کردم و سال 59 در اولین حضور رسمی ‌در مسابقات، مقام دوم کشور را کسب کردم و همچنین به عنوان برترین بازیکن تکنیکی انتخاب شدم.
منیژه سیاه در خصوص زمان و چگونگی ورودش به عرصه مربیگری نیز گفت: در سال 60 فعالیت خود را در عرصه مربیگری آغاز کردم و در نهایت در سال 69 در کلاس بین‌المللی مربیگری شرکت کردم و چندین سال مدرس کلاس‌های داوری و مربیگری فدراسیون بودم.
او درباره علت ورود به عرصه مربیگری معلولین در این رشته گفت: من کار کردن با قشر معلول را دوست داشتم و برای همین تصمیم گرفتم به سراغ مربیگری آن‌ها بروم. از ده سال پیش تصمیم داشتم که این کار را آغاز کنم و در سال 97 بالاخره موفق شدم  به این هدف برسم.
مربی تیم ملی پارابدمینتون بانوان، مناسب سازی نشدن سالن‌های بدمینتون را بزرگ‌ترین مشکل حال حاضر این رشته دانست و افزود : توقع بازیکنان این است که به چشم انسان‌هایی توانمند به آن‌ها نگاه شود. حقیقت هم این است که این بچه‌ها ناتوان نیستند و فقط محدودیت حرکتی دارند و باید نگاه عادلانه‌ای به آن‌ها شود.
 وی درباره جایگاه فارس در این رشته ورزشی گفت: تیم بانوان فارس در حال حاضر در سطح کشور مقام اول را دارد. اما از سطح آن‌ها در عرصه بین‌المللی هنوز نمی‌توان صحبتی کرد.
او درباره مسابقات بین‌المللی پیش رو گفت: در آبان ماه  باید به مصاف حریفان خود در رقابت‌های جهانی که به میزبانی کشور اوگاندا برگزار می‌شود، برویم. هر چند هنوز حدود هفت ماه  فرصت داریم اما تکلیف اردوها بهتر است زودتر مشخص شود تا بر این اساس برنامه‌ریزی  و به بازیکنان فراخوان بدهیم.
این مربی با تجربه افزود: همچنین تیم ملی جوانان ایران را باید برای رقابت‌های آسیایی که آذرماه ۱۴۰۰ در کشور بحرین برگزار می‌شود، آماده کنیم  و بهتر است هر چه زودتر تکلیف اردوهای تیم ملی جوانان هم مشخص شود.
منیژه سیاه در پایان گفت: امیدوارم با یاری خداوند و تلاش من و بازیکنان و همکاری فدراسیون و هیئت، پیشرفت چشمگیری در حوزه پارابدمینتون کشور ایجاد کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی