[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

ورود و ترخیص ۳.۱میلیون دوز واکسن کرونا از ۴ کشور، روزنامه شیراز نوین

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران در جریان واردات واکسن کرونا، تاکنون بیش از ۳.۱میلیون دوز واکسن وارد ایران و توسط گمرک ترخیص و تحویل نمایندگان معرفی شده از سوی وزارت بهداشت شده است. به گزارش ایسنا، ورود واکسن کرونا به ایران از نیمه بهمن ماه سال گذشته کلید خورد و تا دیروز ۱۲ اردیبهشت ماه ادامه داشته است. این در حالی است که تازه ترین مکاتبه ارونقی -معاون فنی گمرک ایران- با شانه ساز -رئیس سازمان غذا و دارو- و ارائه گزارشی در رابطه با واردات واکسن نشان می‌دهد که در این دوره سه‌میلیون و ۱۹۵هزار و ۸۰۰ دوز واکسن وارد ایران شده است. 
بر اساس این گزارش، محموله‌های واکسن وارده طی ۱۲ مرحله و از کشور روسیه، چین، هند و کره جنوبی وارد و از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) پس از انجام تشریفات گمرکی با حداقل اسناد به صورت حمل یکسره و شبانه روزی در حداقل زمان ممکن و کمتر از ۱۵ دقیقه تحویل نمایندگان معرفی شده از سوی وزارت بهداشت شده است. گزارش معاون فنی گمرک ایران از جزئیات واکسن‌های ورودی نشان می‌دهد که ۷۲۰هزار دوز واکسن از روسیه، یک‌میلیون و ۶۵۰هزار دوز از چین، ۱۲۵هزار دوز از هند و ۷۰۰هزار و ۸۰۰ کواکس از کره جنوبی وارد ایران شده که در مجموع بالغ بر ۳.۱میلیون دوز است. 
واردات ۳.۱میلیون دوزی واکسن کرونا در حالی انجام شده که اعلام اخیر رئیس کل بانک مرکزی از این حکایت داشت که تأمین ارز فوری یک‌میلیون دوز واکسن از سوی این بانک صورت گرفته است و وی گفته که بانک مرکزی حداقل ۱۰۰میلیون دلار ارز برای واکسن کرونا تخصیص داده است.
در جریان واردات واکسن دو محموله تجهیزات خط تولید واکسن نیز در هفته گذشته وارد کشور شده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی