[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

اهتمام شهرداری به اجرای سامانه شفافیت، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مدیران شهرداری در اجرای مصوبات، تکالیف بودجه و انجام پروژه‌ها، به ویژه سامانه‌های شفافیت، مدیریت اطلاعات پروژه (PMIS) و مصوبه تعارض منافع، برابر جدول زمان بندی تلاش بیشتری داشته باشند. 
عبدالرزاق موسوی در یکصدو هشتادویکمین جلسه شورای علنی شهر شیراز که به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس افزود: خلیج فارس بخشی از تاریخ، هویت و پیکره کشور ماست و به همه آنانی که در دفاع از موجودیت خلیج فارس از منظر حقوقی و سیاسی حفاظت می‌کنند، درود می‌فرستیم. وی در ادامه با تبریک روز کارگر اظهار داشت: تعبیر زیبایی از حضرت امام(ره) داریم که می‌فرمایند خدا کارگر است و جهان محصول کار اوست و این نشان از شأن و جایگاه رفیع معنوی و انسانی کارگران است. اگرچه اکثریت آنان با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند اما همه ما می‌دانیم سهم زیادی از توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور مدیون این عزیزان است. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنانش با تبریک روز معلم اظهار داشت: آموزش و پرورش سنگ زیرین توسعه یک جامعه است و اگر می‌خواهیم جرائم کاهش یافته و روابط انسانی و اجتماعی و حقوق شهروندی رعایت شود، باید سهم بیشتری از درآمد کشور را به آموزش و پرورش اختصاص داده و معلمان را تکریم کنیم.
موسوی با اشاره به اهمیت درک معنوی شب‌های قدر افزود: عدالت امام علی بن ابی طالب(ع) نه تنهای دنیای اسلام، بلکه هر انسان عدالت‌خواه و عدالت جویی را به تعظیم و ستایش در مقابل عظمت وی وامی‌دارد. نمی‌دانم چرا ما نمی‌توانیم راه و رسم و شیوه زندگی امامان و بزرگانمان را الگو قرار دهیم.
وی در پایان با اشاره به حدیث گران‌قدری از امام اول شیعیان افزود: مبادا گمان کنید که شنیدن حق بر من سنگین است و تصور نکنید که من خواهان آنم که مرا بزرگ انگارید؛ زیرا هرکس که شنیدن حق یا عرضه شدن عدالت بر او سنگین بود، عمل به حق و عدالت بر وی سنگین‌تر بود. پس، از گفتن حق، یا مشورت به عدالت و عدالت خواهی خودداری مکنید؛ زیرا من خود را بالاتر از آن نمی‌دانم که خطا نکنم، و خود را ایمن از خطا نمی‌دانم؛ مگر اینکه خداوند مرا در کار نفس کفایت کند که او از من بدان توانمندتر است. و جز این نیست که من و شما فقط بندگان و مملوکان پروردگاری هستیم که جز او پروردگاری نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی