[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

کودکان کم‌بینا زیر چتر بهزیستی، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بهزیستی فارس: تنبلی چشم در مناطق زرد و سفید زیر ذره‌بین کارشناسان قرار گرفت
کودکان کم‌بینا زیر چتر بهزیستی 
دکتر کشفی‌نژاد: با انجام غربالگری از نابینایی ۶۱۰ کودک پیشگیری کرده‌ایم
 دکتر سیدمحمدصادق کشفی نژاد، مدیرکل بهزیستی فارس گفت: در سال ۹۹ تعداد ۱۰۴هزار و چهارصد و سی و چهار کودک ۳ تا ۶ سال غربالگری بینایی شدند که از این تعداد ۶۱۰ کودک مبتلا به تنبلی چشم بوده اند. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس، دکتر سیدمحمدصادق کشفی نژاد با حضور مجازی در جمع خبرنگاران بیان داشت: تنبلی چشم یا آمبلیوپی نوعی اختلال بینایی است که دید را کاهش می‌دهد و پیشرفت آن منجر به کم بینایی و حتی نابینایی می‌شود. از آنجایی که این بیماری به علت ظاهر سالم چشم قابل تشخیص نیست در دوره طلایی ۳ تا ۶ سالگی کودکان باید مستمر معاینه شوند تا با تشخیص به موقع و اقدام به درمان از نابینایی کودکان جلوگیری شود. در این راستا سازمان بهزیستی اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم را در دستور کار خود قرار داده است. 
مدیرکل بهزیستی استان فارس در ادامه عنوان کرد: به دلیل شیوع کرونا در مناطق زرد و سفید معاینه با ‏(echart) و در سایر شهرستان‌ها معاینه با دستگاه اپتیک پلاس انجام شد که ۶۱۰ مورد تنبلی چشم، هزار و چهل و پنج مورد مشکلات عیوب انکساری و ۵۰ مورد مشکلات دیگر چشمی نظیر انحراف و... تشخیص داده شد و جهت انجام معاینه‌های تخصصی تر به چشم پزشک ارجاع شدند. 
کشفی نژاد افزود: در سال ۱۴۰۰ نیز همچون سال‌های گذشته اجرای این طرح را به صورت رایگان در دستور کار خود قرار داده‌ایم، ضمن اینکه سازمان بهزیستی برای تهیه عینک و با اختصاص کمک هزینه انجام عمل‌های جراحی نیز این کودکان را مورد حمایت قرار خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی