[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

قانون کار سیاسی شده است ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
رئیس مجمع نمایندگان فارس با برخی از مسئولان تشکل‌های کارگری استان دیدار کرد و گفت: مشکلات کارگری باید شناسایی و سپس در حل آن کوشید. او گفت: ما باید بدانیم مشکلات کجاست و پس از آن به رفع آن بپردازیم. ابراهیم عزیزی در این دیدار که به مناسبت هفته کار و کارگر برگزار شد، به شنیدن درددل‌های جامعه کارگری از زبان اعضای حاضر پرداخت. نماینده شیراز و زرقان در مجلس پس از شنیدن سخنان نمایندگان تشکل‌ها و شورای کارگری با تبریک هفته کار و کارگر و تقدیر از زحمات خالصانه کارگران اظهار داشت: بخش اعظم مشکلات کارگران مربوط به قوانین ناکارآمد بوده که تابع سلایق شده است؛ لذا اصلاح قوانین این حوزه یک ضرورت است.
او افزود: سیاسی شدن قانون کار موجب شده که جامعه کار و کارگری یک چهارچوب مشخص نداشته باشد و هر دولتی متناسب با سلایق خود و بدون توجه به مشکلات ریشه ای با این جامعه برخورد کند.
عزیزی خاطرنشان کرد: پیشنهاد مشخص ما این است که با همراهی سایر تشکل‌ها یک طرح جامع و شامل برای جامعه کارگری توسط خود اعضا ارائه شده تا در مجلس مطرح و تبدیل به قانون شود؛ چراکه بسیاری از مشکلات از این مسیر قابل حل است. او خاطرنشان کرد: سایر مشکلات نیز با عارضه یابی و نظارت و پیگیری دستگاه‌های مسئول حل خواهد شد. عزیزی با بیان اینکه برخی از مشکلات نیز با ارائه اطلاعات صحیح از سوی جامعه کارگری قابل حل و فصل است، افزود: ما باید بدانیم که مشکلات کجاست و پس از آن به رفع آن بپردازیم. او به چند اقدام مجلس در قبال جامعه کارگری نیز اشاره کرد و گفت: در این راستا برای بیمارستان دوم تأمین اجتماعی شیراز هزارمیلیارد ریال تأمین بودجه شده است. عزیزی همچنین گفت: افزایش واحدهای درمانگاهی و شعب تأمین اجتماعی از دیگر اقدامات خوب در این عرصه بوده است. او افزود: تلاش ما این است که با ایجاد واحدهای بزرگ و محرک استان را به سمت صنعتی شدن ببریم که در نهایت به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهد انجامید؛ چراکه در حال حاضر ما صنعت درخور توجهی در استان نداریم که بتوانیم برای جامعه کارگری آن نیز برنامه مدون داشته باشیم. نماینده شیراز و زرقان از پیگیری طرح‌هایی چون راه‌های ریلی، ایجاد قطب خودروی برقی کشور در فارس، ایجاد واحد تیتانیوم و... نیز اشاره کرد و گفت: فاز یک و دو خط ریلی شیراز- گل‌گهر به مناقصه رفته و تلاش برای ایجاد کارخانه خودروی برقی نیز با جدیت دنبال می‌شود. عزیزی از ایجاد یک خط پروپیلن در فارس نیز خبر داد و گفت: دو خط قرار است در کشور راه اندازی شود که یک خط آن با پیگیری مجمع نمایندگان فارس و مصوبه دولت، در استان ایجاد خواهد شد که اشتغال قابل توجهی در استان ایجاد خواهد کرد.
 سازمان تأمین‌اجتماعی در عین بحران مالی، حامی فدراسیون فوتبال شده است 
در ابتدای این دیدار، اعضای حاضر در جلسه به بیان مسائل و مشکلات جامعه کارگری پرداختند. لزوم بیمه کارگران ساختمانی، کم کردن فاصله حقوقی کارگران با تورم واقعی کشور، توجه به کارگران بیکار در شیوع کرونا، سلب شدن اختیار از کارگران ساختمانی و فصلی، رکود تولید به دلیل ورود کالاهای قاچاق، شبهه در کارآمدی کارگزاری‌های تأمین اجتماعی، عدم امنیت شغلی کارگران، اعتراض به حمایت مالی سازمان تأمین اجتماعی از فدراسیون فوتبال در حالی که کارگران با مشکلات جدی اقتصادی مواجه هستند و... از جمله مسائل مطرح شده از سوی حاضران بود که به سمع و نظر نماینده شیراز و زرقان و رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی