[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

فارس آبستن تحولات صنعتی است ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: دولت با ایجاد یک خط پروپیلن در استان موافقت کرد و با ایجاد این خط می‌توان حداقل 500 واحد صنعتی ایجاد کرد.
ابراهیم عزیزی در این رابطه افزود: خط پروپیلن به لحاظ صنعتی دارای اهمیت فوق العاده ای است و می‌تواند صنعت استان فارس را متحول کند. او از پیگیری مجمع نمایندگان فارس برای ایجاد این خط در فارس خبر داد و گفت: با تلاش و پیگیری مستمر، ایجاد این خط در استان فارس به تصویب هیئت دولت رسید.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس خاطرنشان کرد: اهمیت این خط برای استان فارس از آنجاست که اولاً در سراسر کشور تنها در استان‌های فارس و کرمانشاه ایجاد خواهد شد، ثانیا با ایجاد آن حداقل 500 واحد صنعتی را در شاخه‌های گوناگون و صنایع مختلف، می‌توان فعال کرد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: برای صنعتی شدن استان فارس ایجاد این خط پروپیلن می‌تواند تحولی بزرگ در صنعت استان ایجاد کند. 
بنا به گفته عزیزی، قرار است این خط پروپیلن از عسلویه به استان فارس کشیده شود. رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در عین حال به موضوع خط انتقال آب از دریا به استان نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه بزرگ نیز در کنار ایجاد خط پروپیلن از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ چراکه صنعت در ابتدا نیاز به منابع آب دارد.
عزیزی افزود: استان فارس به لحاظ منابع آبی در شرایط مناسبی نیست و اگر فکری اساسی برای آینده نکنیم با بحرانی بزرگ در این حوزه مواجه خواهیم شد.
او تأکید کرد: انتظار ما این است که مسئولان دستگاه‌ها و صنعتگران و سرمایه گذاران استان فارس نسبت به اهمیت پروژه انتقال آب و تأثیری که بر آینده استان خواهد داشت، حساسیت داشته باشند و احساس مسئولیت کنند تا بتوانیم این پروژه‌های بزرگ و محرک را به سرانجام برسانیم. او همچنین گفت: در کنار ابرپروژه‌های پروپیلن و انتقال آب، ایجاد خط‌های ریلی نیز بسیار مهم و ضروری است؛ چراکه محصولات تولیدشده باید با ایجاد این خط‌ها از استان به نقاط دیگر صادر شود. عزیزی گفت: در این حوزه نیز ایجاد راه آهن شیراز، بوشهر، شیراز، گل‌گهر و شیراز به خراسانات نیز دنبال شده که برخی فازها به مناقصه رفته تا پازل صنعتی شدن استان تکمیل شود. عزیزی در پایان نیز بیان کرد: برای پیشرفت و توسعه استان فارس باید نگاهی بلند داشت و همت والا و از نگاه‌های سطحی و پیش پا افتاده و سیاسی کاری‌های بیمارگونه پرهیز کرد تا با هم افزایی، هوشمندی و عقلانیت این توسعه همه جانبه را تسریع کرد. 
لازم به ذکر است پلی‌پروپیلن یک پلیمر ترموپلاست می‌باشد که در یک بازه گسترده از کاربردها شامل فیلم و ورق، قالب‌گیری دمشی، قالب‌گیری تزریقی، بسته‌ بندی غذایی، نساجی، تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی، لوله، کاربردهای صنعتی و ساختمانی و اجزای خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، پلیمر تولید شده از منومر پروپیلن به طور معمول در برابر حلال‌های شیمیایی، بازها و اسیدها مقاوم می‌باشد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی