[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

واکسیناسیون و معیشت مردم در اولویت دولت قرار گیرد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز گفت: ریشه کنی بیماری کرونا به همت و همراهی همگان نیاز دارد.
علی ناصری در یکصدوهشتادویکمین جلسه شورای علنی شهر شیراز که به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد، در نطق پیش از دستور خود گفت: امروزه هموطنانمان با مشکلات عدیده ای همچون رویارویی با این ویروس منحوس و خانه نشینی و مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند. کرونا، پیر و جوان و بزرگ و کوچک نمی‌شناسد و موجب بروز آسیب‌های جسمانی، روانی و مرگ و میرهای ناگهانی شده است. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از وضعیت گسترش مجدد این بیماری، روند صعودی شیب موج چهارم به دلیل جهش این ویروس می‌باشد که نسبت‌ به موج‌های قبلی، سرایت‌پذیریِ ویروس جهش یافته، بیشتر شده است.
وی افزود: تحقیقات و مطالعات اخیر حکایت از این دارد که کرونای انگلیسی بیشتر سنین پایین‌تر و جوانان را مبتلا نموده است. در سبب شناسی موج چهارم می‌توان به تماس‌های اجتماعی، دورهمی‌ها، سفرها و شرکت در مراسم‌های مختلف در ایام تعطیلات اشاره نمود. این در حالی است که همچنان عدم حضور در مکان‌های شلوغ و پُرتردد، شست و شوی دست‌ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک بهترین شیوه پیشگیری از ابتلا به این بیماری بوده، رعایت پروتکل‌های اعلامی نیز بیش از گذشته اهمیت می‌یابد.
این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: حساسیت شهروندان به دلیل طولانی شدن ماندگاری این بیماری کاهش یافته و مشکلات معیشتی فشار مضاعف اقتصادی را بر خانوارها می‌نماید. این ویروس علاوه بر آثار بیماری جسمی متعدد، موجب ایجاد استرس، اضطراب و بعضاً سوگ حل نشده در خانواده‌ها و جامعه شده که می‌تواند موجب از دست رفتن آرامش خاطر خانواده‌ها و افراد جامعه گردد. همچنین افسردگی‌ها، نزاع‌ها و اختلاف‌های خانوادگی که اغلب به دلیل خانه نشین شدن اعضای خانواده‌ها می‌باشد، باید مدیریت شوند.
ناصری در پایان خواستار اقدام جدی مسئولان برای واکسیناسیون و تأمین معیشت مردم شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی