[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

کیک زبرا خانگی بدون فر، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 5 نفر
پودرکاکائو:2 قاشق غذاخوری
شکر:1 لیوان
شیر: یک دوم لیوان
بیکینگ پودر: یک دوم قاشق مرباخوری
تخم‌مرغ:3عدد
وانیل:یک چهارم قاشق چای‌خوری
روغن مایع: یک دوم لیوان
آرد سفید: دو و نیم لیوان

 طرز تهیه
امروز می‌خواهم کیک زبرا که به کیک راه راه یا گورخری معروف است را به شما آموزش بدهم که خیلی جذاب و هیجان‌انگیز هست، به خاطر ‌این که برای درست کردن از رنگ‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید.
کیک زبرا را هم می‌توانید با فر درست کنید و هم بدون فر که من در ‌این ‌جا بدون فر و با تابه‌ دوطرفه درست کردم. کیک زبرا همان کیک ساده خودمان هست که فقط باید موادش را در آخر نصف کرده و دو رنگ کنید؛ هم می‌توانید از پودر کاکائو استفاده کنید و هم از رنگ‌های خوراکی که معمولاً کیک زبرا از دو رنگ کاکائویی و ساده درست می‌شود.
 مرحله اول:
ابتدا تخم‌‌مرغ‌ها را در ظرف مناسبی شکسته و با همزن دستی یا برقی به مدت یک دقیقه هم می‌زنیم تا کاملاً سفیده و زرده تخم‌مرغ‌ها با هم مخلوط شوند.
سپس شکر را به همراه وانیل به تخم‌مرغ زده شده اضافه می‌کنیم و مجدداً دو الی سه دقیقه خوب هم می‌زنیم تا خوب مواد با هم ترکیب شوند. ‌این مواد بعد از مخلوط شدن باید رنگ کرمی‌ و حالت کشدار باشد.
 مرحله دوم:
حال در ادامه نصف لیوان شیر و نصف لیوان روغن مایع را به مواد مخلوطی اضافه می‌کنیم و مجدداً یک الی دو دقیقه هم می‌زنیم تا مواد با هم حسابی قاطی شوند.
 مرحله سوم:
بعد باید از خالص بودن آرد سفید مطمئن باشید. برای ‌این کار بهتر است از قبل آرد را دو بار الک کنید (دو قاشق غذا خوری از آرد الک شده را کنار می‌گذاریم) سپس بیکینگ پودر را اضافه کرده و مجدداً الک کنید تا با هم مخلوط شوند، بعد مواد مخلوطی آرد سفید و بیکینگ پودر را کم‌کم به مواد ترکیبی آماده شده در مرحله دوم اضافه می‌کنیم و خوب هم‌ می‌زنیم تا کاملاً مواد با هم ترکیب شده و مایه یکدست و لطیفی حاصل شود.  
 مرحله چهارم:
در ‌این مرحله مایع کیک آماده شده را به یک میزان از نصف می‌کنیم و در دو ظرف مجزا می‌ریزیم، در مایع کیک اولی دو قاشق غذا خوری که آرد سفید الک شده را کنار گذاشته بودیم اضافه می‌کنیم و در ظرف دوم پودر کاکائو را اضافه می‌کنیم و محتویات هر دو ظرف را خوب هم زده تا کاملاً مواد با هم ترکیب شوند.
 مرحله پنجم:
 حال ما دو رنگ مایع کیک آماده داریم؛ داخل تابه دو طرفه آن طرفی که گود هست و دیواره‌های تابه بلندتر هست را با فرچه مخصوص آشپزی و روغن مایع که یک قاشق غذا خوری کنار گذاشته بودیم خوب چرب می‌کنیم و یکی در میان مایع کیک‌های آماده شده را به صورت اریب می‌ریزیم.
برای زیباتر شدن کیک زبرا خانگی بدون فر می‌توانید با استفاده از یک خلال دندان تمیز به مایع کیک شکل دهید.
 مرحله ششم: 
 در آخر درب تابه را گذاشته و آن را روی حرارت اجاق گاز با شعله نسبتاً ملایم به مدت چهل دقیقه می‌گذاریم تا خوب پخته شود. بعد از زمان مقرر از روی حرارت برداشته و با یک خلال دندان تمیز تست می‌کنیم. اگر خلال دندان را در کیک زبرا خانگی بدون فر فرو بردید و تمیز بیرون آمد یعنی کیک زبرا دو رنگ خانگی کاملاً پخته است.
امیدوارم مطالب برای شما عزیزان مفید بوده و استفاده کنید و همچنین ‌این کیک خوشمزه را درست کرده و در کنار خانواده محترم میل کنید و لحظات شاد و به‌یاد ماندنی را سپری کنید. نوش جان.

 چند نکته
اگر احیاناً تابه دوطرفه در دسترس شما نبود می‌توانید از تابه‌های معمولی تفلون که نچسب هستند استفاده کنید، فقط بهتر هست که درب تابه دم‌کنی بگذارید تا نتیجه کار مطلوبی داشته باشید.
اگر از تابه دو طرفه استفاده کردید واشر تابه را بردارید و اگر از تابه نچسب تفلون استفاده کردید حتماً زیر تابه شعله پخش‌کن بگذارید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی