[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

تعیین سرنوشت هیئت‌مدیره بزرگ‌ترین شرکت بورسی فارس به دور دوم کشیده شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، خادم حمزه مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس و دبیر هیئت رئیسه مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری استان فارس، اعلام کرد که جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان فارس در ساعت 14 روز دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه دیما برگزار گردید، اما به دلیل عدم حد نصاب قانونی، یعنی حضور مالکان نصف به اضافه یک سهام جلسه رسمیت نیافت و به نوبت دوم کشیده شد.                    
خادم حمزه مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس افزود: با توجه به اینکه شرکت سرمایه گذاری استان فارس بالغ بر دومیلیون نفر سهامدار دارد که این افراد مالک بیش از 263میلیارد سهم می‌باشند، برای رسمیت یافتن مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده نوبت اول آن می‌بایست مالکان حدود 132میلیارد از سهام در جلسه مجمع حضور می‌یافتند تا جلسه به رسمیت برسد؛ اما تنها 60 نفر که مالک کمتر از 26میلیون سهم بودند در جلسه مجمع حضور داشتند. این تعداد سهام حدود یک صدم درصد سهام شرکت بود و تا حد نصاب قانونی فاصله خیلی زیادی داشت.                   
خادم حمزه افزود: البته این موضوع در مجامع عمومی شرکت‌هایی با این عظمت یک امر طبیعی است و معمولاً سهامداران با علم و آگاهی به این موضوع خود را برای حضور در مجمع نوبت دوم آماده می‌کنند.                    
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به اینکه سهام این شرکت حدود 27هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده و این میزان در بازار بورس اوراق بهادار متغیر است، افزود: این شرکت از بین حدود 30 شرکت بورسی استان فارس با این حجم از سهام و ارزش روز، بزرگ‌ترین آن محسوب می‌گردد و بیش از 2میلیون نفر از 5میلیون نفر جمعیت استان سهامدار آن می‌باشند؛ لذا اهمیت انتخاب کاندیداهای متخصص به مسائل اقتصادی ایران و جهان در سکان هیئت مدیره دوصدچندان نمایان می‌شود؛ افرادی که در عین تخصص و اشراف کامل به مسائل اقتصادی دارای تعهد نیز باشند. شرکتی که چنین حجمی از سرمایه را در اختیار دارد و با مصوبه شورای عالی بورس می‌تواند تا 30 درصد از سهام را به نقد تبدیل کند و با روش‌های مختلف در طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی و عمرانی استان سرمایه‌گذاری کند، نیازمند افرادی است که منافع عموم مردم استان را در اولویت اول خود قرار دهند؛ مردمی که عمدتاً از دهک‌های پایین جامعه بوده و نیازمند چتر حمایتی می‌باشند. خادم حمزه همچنین افزود: می‌طلبد که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی یا شورای عالی بورس از همین حالا قوانین و مقررات نظارتی شدیدتری برای کنترل و نظارت بر عملکرد هیئت مدیره این شرکت‌ها وضع نمایند تا در آینده دچار از بین رفتن سرمایه مردم ضعیف جامعه و بروز تنش‌های اجتماعی نباشیم. 
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری می‌تواند با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سودآور در آینده منشأ توسعه اقتصادی استان باشد، از کلیه سهامداران آن خواست که در مجمع عمومی نوبت دوم که در آینده نزدیک برگزار می‌گردد، حضور فعال داشته باشند. وی افزود دستگاه‌های اجرایی به خصوص کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، تعاونی‌های سهام عدالت شهرستان‌ها و صدا و سیمای مرکز فارس نقش بسیار مهمی در اطلاع رسانی به سهامداران دارند و تقاضا نمود که مدیران آنها این نقش را به خوبی ایفا نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی