[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

سازندگی از پردیس کوزه‌گری تا چپ‌گرد صدرا، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز گفت: سازمان عمران بازوی توانمند شهرداری شیراز است و تاکنون پروژه‌های بزرگی را با موفقیت به سرانجام رسانده است.
 پروژه‌های تأثیرگذار برای ارتقای کیفیت زندگی
مهندس محسن نعمت اللهی در جریان بازدید از پروژه‌های شاخص شهرداری شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه چپ‌گرد صدرا، پروژه پردیس سینمایی جوان، پروژه شهدای مدافعان سلامت و تقاطع چندسطحی شهیدان یغمور، از بزرگ ترین و تأثیرگذارترین پروژه‌های شهرداری شیراز است که توسط سازمان عمران اجرا شده است. وی با تشریح اهمیت اجرای این پروژه‌ها در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان افزود: پروژه ولایت در بلوار خلیج فارس با هدف دسترسی آسان تر میدان میوه و تره بار آغاز شده و هم اکنون در مرحله تجهیز کارگاه و جا به جایی تأسیسات آن هستیم و از ۱۵ روز دیگر با اجرای طرح ترافیکی وارد فاز عمرانی خواهیم شد. 
همچنین تقاطع غیرهمسطح خرامه به سعدی با هدف تسهیل رفت و آمد به کمربندی در حال انجام است که ظرف ۲۰ روز آینده آماده بهره برداری خواهد بود. این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه پروژه چپ‌گرد صدرا با سازه مهندسی بسیار زیبا و تقاطع چندسطحی شهیدان یغمور که از بزرگ ترین پروژه‌های شهرداری است، توسط سازمان عمران اجرا شده است، خاطر نشان کرد: پروژه شهدای مدافعان سلامت دارای دوربرگردان زیبا با هدف جلوگیری از ورود خودروها به میدان کوزه گری و همچنین دارای چپ‌گرد از بلوار احمد بن موسی(ع) به سمت میدان کوزه گری و خط رفت و برگشت از بلوار احمد بن موسی(ع) به سمت پل غدیر است که این پروژه در حال حاضر با سرعت خوبی در حال اجراست.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز هدف از اجرای پروژه‌ها را کاهش و روان شدن ترافیک در بلوار رحمت و میدان کوزه گری و دسترسی بهتر به کمربندی جنوب شیراز عنوان کرد و افزود: عملیات عمرانی این پروژه از سال گذشته به طور همزمان در چهار فاز آغاز گردید و ظرف ۶ ماه به عرشه پل می‌رسیم که اجرای این سرعت در اجرای پروژه‌های پل سازی در نوع خود بی نظیر است و به جرئت می‌توان گفت که رکورد سرعت در اجرای تقاطعات همسطح در شهر شیراز شکسته شده است‌. نعمت اللهی با بیان اینکه تملک و جا به جایی تأسیسات مانع اصلی در اجرای پروژه‌هاست که در این پروژه جا به جایی تأسیسات در کنار اجرای عملیات عمرانی انجام گردید، گفت: در خردادماه عرشه پل و در شهریورماه کل پل افتتاح می‌شود.
 سازه بتنی برای خدمت‌رسانی فرهنگی
وی در بخش دیگری از سخنانش خبر از به بهره برداری رسیدن بزرگ ترین پردیس سینمایی جنوب کشور تا پایان شهریورماه سال جاری خبر داد و افزود: پروژه پردیس سینمایی جوان در منطقه کمتر برخوردار کوزه گری با سرعت خوبی در حال اجراست. مساحت این پروژه ۳هزار و ششصد مترمربع به صورت سازه بتنی در ارتفاع منفی چهار و نیم متر از سطح زمین احداث می‌شود. این پردیس سینمایی دارای سالن آمفی تئاتر با ظرفیت ۲۵۰ نفر و سه سالن سینما با ظرفیت هر کدام ۲۰۰ نفر و دو سالن وی آی پی با ظرفیت هرکدام ۷۵ نفر در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
این مقام مسئول با بیان اینکه در داخل این مجموعه احداث رستوران با زیربنای ۲۰۰ متر مربع پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: در داخل مجموعه در عمق چهار و نیم متری فضای سبز به صورت داخلی با در نظر گرفتن ۶ باغچه با طراحی ویژه پیش بینی شده است. شایان ذکر است سازه این سینما به صورت بتنی اجرا گردیده و سقف به صورت تیرهای فلزی و عرشه فلزی با ترکیب بتن اجرا شده است. نعمت اللهی افزود: سازمان عمران شهرداری شیراز از سال ۹۷ پروژه را آغاز کرده و پس از خاک برداری تا پایان سفت کاری این پروژه را اجرا خواهد کرد که هم اکنون پیشرفت سفت کاری پروژه ۸۱ درصد است. با پایان یافتن مرحله سفت کاری، معاونت فنی و عمرانی عملیات تجهیز و نصب تأسیسات پروژه را نصب خواهد کرد. همچنین نقشه‌های اجرای سالن همایش‌ها با ظرفیت هزار نفر و کتابخانه آماده شده است که به زودی عملیات اجرایی توسط سازمان عمران شهرداری شیراز آغاز می‌گردد.
 اولین فرهنگ‌سرای معلولان در مجاورت پردیس سینمایی
در ادامه این بازدید معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز از احداث اولین فرهنگ‌سرای ویژه معلولان در پارک جوان و در مجاورت پردیس سینمایی جوان خبر داد. مهندس اسماعیل صالحی با بیان اینکه فرهنگ‌سرای ویژه معلولان در دو طبقه به مساحت هزار و ۲۰۰ مترمربع زیر بنا توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز در حال اجراست، گفت: پانصد و ۲۰ متر از طبقه اول این پروژه به سالن سینما تخصیص یافته و طبقه دوم این پروژه نیز به دفتر مدیریت و کلاس‌های آموزشی و محلی برای عرضه و فروش محصولات تهیه شده توسط معلولان اختصاص می‌یابد.
وی افزود: این پروژه بر اساس برنامه زمان‌بندی شده باید تا پایان سال به اتمام برسد، اما در صورت تأمین مالی می‌توانیم پروژه را تا پایان شهریورماه به بهره برداری برسانیم. معاون شهردار شیراز در پایان افزود: با توجه به جامعه ده درصدی معلولان در استان فارس و شهر شیراز، احداث این پروژه لازم و ضروری بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی