[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

بهترین روش‌های افزایش کارایی در محل کار، روزنامه شیراز نوین

هوشمندانه کار کردن بهتر از زیاد کار کردن است. برای نتیجه بهتر در کارها و رسیدن به موفقیت و پیشرفت باید با راهکار مناسب سطح کارایی در محل کار را افزایش دهید.
به گزارش نمناک، تصور کنید که در محل کار خود نشسته‌اید و کوهی از کارهای مختلف روی سر شما ریخته است که نمی‌توانید آن‌ها را پشت سر هم کامل کنید. به نظر شما در چنین حالتی باید چه اقداماتی انجام داد؟
در این قسمت از سبک زندگی و موفقیت نمناک قصد داریم راهکارهایی را به شما معرفی کنیم که باعث می‌شود سطح کارایی خود را در محل کار افزایش دهید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید.
1. اولویت‌بندی
یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در کار رعایت کنید، اولویت‌بندی است. باید ببینید که در حال حاضر کدام کار از دیگری مهم‌تر است و به انجام آن بپردازید. همین باعث می‌شود که مدیریت بهتری روی زمان داشته باشید.
برای انجام این کار، لیستی از کارهایی که همان روز باید انجام شود را تهیه کنید و ببینید کدام یک اهمیت بیشتر و زمان کمتری دارد و به ترتیب شروع به انجام آن کنید و هر کدام را که انجام دادید، تیک بزنید تا ذهن‌تان از روی آن آزاد شود.
2. شفاف‌سازی
یکی از مهم‌ترین مراحل افزایش کارایی در محل کار، این است که بدانید دقیقاً در حال انجام چه کاری هستید و از انجام این کار چه هدفی در پیش دارید. اکثر افراد بیشتر ساعات خود را بدون هدف سپری می‌کنند زیرا نمی‌دانند دقیقاً چه می‌خواهند، اما اگر شما در مورد هدف و چرایی انجام کار شفاف‌سازی داشته باشید، قطعاً نتیجه بهتری خواهید گرفت.
3. جلسات تأثیرگذار
شما باید به زمان خود در محل کار و جلسات اهمیت زیادی بدهید، زیرا این جلسات محلی برای به اشتراک گذاشتن نظرات افراد مختلف است و همین باعث می‌شود که ایده‌های بیشتری بگیرید و کارایی شما در محل کار افزایش پیدا کند.
4. دوری از حواس پرتی‌ها
با هرگونه حواس پرتی، سطح خلاقیت و کارایی شما کاهش پیدا می‌کند؛ پس باید به دنبال تمرکز و خلاقیت باشید و هرگونه عوامل حواس پرتی از روی گوشی موبایل، صندوق ایمیل‌ها و فیس‌بوک و غیره را کنار بگذارید.
5. برقراری ارتباطات بهتر
ارتباط شبیه به یک جاده دو طرفه است. ارتباط مؤثر به شما توانایی و فهم این را می‌دهد که بدانید چه وظایفی مهم‌تر هستند و چگونه باید آن‌ها را به انجام برسانید و همیشه سعی کنید کارها را در سطح بهتری به انجام برسانید. همچنین باید از ابزار قدرتمند ارتباط تیمی ‌در محل کار استفاده کنید تا بتوانید در کنار دیگران کارایی خود را بالا ببرید.
6. ایجاد آمادگی
بهترین بخش شروع یک وظیفه کجاست، اینکه شما از قبل خودتان را آماده کرده باشید و با کنترل و آرامش کافی کارتان را شروع کنید، همین باعث می‌شود که فکرهای خوبی هم حین کار به سرتان بزند و از پس کارهای بزرگ بهتر بربیایید.
7. تمرین
اگر به اندازه کافی تمرین نداشته باشید، نمی‌توانید کارایی خوبی را از خود انتظار داشته باشید، در نتیجه تمرین می‌تواند یک عامل مؤثر برای کار بهتر باشد. تمرین یعنی اینکه هم در محیط کار و هم در خارج از کار، اقداماتی را انجام دهید که بتوانید کارایی خود را افزایش دهید.
8. شناسایی موانع و تله‌ها
باید روی تله‌هایی که در حین کار شما وجود دارد و باعث می‌شود تمرکز و توجه شما از بین برود، خیلی خوب فکر کنید. اگر در انجام یک مجموعه مهارت کاملاً خبره هستید، باید بدانید که در این مسیر موانع و تله‌هایی وجود دارد که باعث می‌شود نتوانید کارهای خود را به بهترین نحو ممکن به انجام برسانید. ادامه دارد

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی