[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

با وجود کمبود حمایت‌ها، می‌توانیم جشن صعود بگیریم، روزنامه شیراز نوین

فجر شهیدسپاسی به عنوان یکی از دو نماینده فارس در لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور و تیم دوم استان از نظر قدمت با ۳۳ سال سابقه پس از برق شیراز که دیگر اثری از آن نیست هموراه در سال‌های نه چندان دور در سطح اول فوتبال کشور نه تنها به عنوان تیمی مدعی بلکه به عنوان کارخانه بازیکن‌سازی مطرح بود.
اما این تیم هفت فصل پیش به لیگ دسته یک سقوط کرد و پس از آن موفق به بازگشت به لیگ برتر نشد!
بهترین مقام فجر شهیدسپاسی در لیگ ایران در فصل ۷۹-۱۳۷۸ به دست آمد که این تیم در رده سوم آن دوره از لیگ قرار گرفت.
این تیم سه دورهٔ متوالی به فینال جام حذفی فوتبال ایران رسید و یک بار در سال ۱۳۸۰ با قهرمانی در جام حذفی در مسابقات برندگان جام آسیا حضور پیدا کرد که البته در آن مسابقات با قبول شکست در ضربات پنالتی از تیم السد قطر از دور رقابت‌ها حذف شد.
فجر شهیدسپاسی در رقابت‌های این فصل فوتبال لیگ دسته یک کشور از ابتدا توانست خود را در بین مدعیان قرار دهد و با وجود نوسان و کسب دو شکست پیاپی در بازی‌های اخیر خود همچنان امید فارسی‌ها برای بازگشت به لیگ برتر به حساب می آید.
این تیم در رقابت‌های این فصل هشت بار در برابر حریفان به پیروزی دست یافته، ۱۰  بازی این تیم نیز با تساوی به پایان رسیده و چهار بار نیز متحمل شکست شده است و با کسب ۳۴ امتیاز از ۲۲ بازی در رده چهارم جدول لیگ یک جای گرفته است.
همچنین تفاضل امتیاز این تیم با صدر جدول هشت امتیاز است و باید تا دیر نشده همه دست به دست هم دهند تا بار دیگر شاهد حضور نماینده‌ای از فارس در لیگ برتر فوتبال کشور باشیم؛ چرا که اگر کمی دیر بجنبیم آن وقت می‌شود نوش دارو پس از مرگ سهراب!
علی اصغر کلانتری با بیان اینکه از هفته دو و در شرایطی که تیم در رده پانزدهم جدول بوده به این تیم ملحق شده است، گفت: تا نیم فصل اول با کمبود بازیکن مواجه بودیم که مصدومیت‌ها نیز کار ما را سخت‌تر کرد اما در نیم فصل دوم موفق شدیم تیم را تقویت کنیم.
وی افزود: با حضور سردار بوعلی نسبت به سال‌های گذشته حمایت‌ها از تیم فجر افزایش چشمگیری داشته و شرایط بهتر شده است.
سرمربی فجر شهیدسپاسی شیراز ادامه داد: در استانی مانند کرمان، صنایع مس، تیم‌های ورزشی و به‌خصوص فوتبال را حمایت می‌کنند اما در فارس ساز و کاری برای حمایت بخش خصوصی از فوتبال تعریف نشده و هر فصل، فوتبال فارس از نبود حامی مالی ضربه می‌خورد.
وی افزود: در بازی مقابل مس کرمان مستحق شکست نبودیم و باید تلاش کنیم تا امتیازهای از دست رفته دو بازی اخیر خود را جبران کنیم.
کلانتری اظهار کرد: دوست داریم تا مطلوب شدن شرایط چمن ورزشگاه پارس بازی‌های خود را در ورزشگاه شهید دستغیب برگزار کنیم و امیدواریم به این امر دست یابیم.
سرمربی فجر شهیدسپاسی شیراز در پایان تأکید کرد: به هواداران قول می‌دهیم فجر شهیدسپاسی امسال تا هفته پایانی مدعی صعود خواهد بود و با تمام توان برای بازگشت به لیگ برتر تلاش می‌کنیم.
مهرزاد معدنچی، کاپیتان اسبق فجر شهیدسپاسی و مربی این فصل فجر با اشاره به عملکرد این تیم در این فصل گفت: بازی برابر مس کرمان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار بود، اما خودمان آن بازی را زیاده از حد بزرگ کردیم و متأسفانه با وجود شایستگی در آن بازی شکست خوردیم که البته اشتباهات داوری نیز در این بازی به ضرر تیم ما بود.
وی بیان کرد: بازیکنانمان نیز در بازی با مس تمرکز لازم را نداشتند و اعتراض زیاد به داوری نیز در به هم خوردن تمرکز بازیکنان بی‌تأثیر نبود که روی این قضیه نیز باید به صورت ویژه کار کرد.
بازیکن اسبق تیم ملی بیان کرد: برای بازگشت فجر شهید سپاسی  فارس به لیگ برتر باید همه استان یکدل شوند و تیم را حمایت کنند؛ چراکه باید به ورزش و فوتبال نگاه فوتبالی شود که خوشبختانه امسال در تیم فجر با وجود سردار بوعلی نگاه فوتبالی به تیم فجر افزایش یافته و امیدواریم سایر مسئولین استان نیز فجر را حمایت کنند تا بار دیگر فارس به سطح اول فوتبال کشور بازگردد.
هافبک اسبق تیم پرسپولیس تهران ادامه داد: زمانی که تیم فجر در لیگ برتر بود از این تیم حمایت بیشتری می‌شد که در همان زمان که من نیز در این تیم بازی می‌کردم افتخارات زیادی به دست آوردم.
معدنچی گفت: در بسیاری از استان‌ها همه ارگان‌ها به نوعی تیم شهرشان را حمایت می‌کنند که این حمایت در فارس و شیراز ضعیف است.
وی اظهار کرد: درست است که کمی فاصله امتیاز فجر با صدر جدول افزایش یافته اما همگی امید به صعود داریم و امیدواریم در پایان فصل بتوانیم جشن صعود بگیریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی