[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: به مردم اعلام می‌کنم که تحریم شکسته شده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهوری گفت: به عنوان رئیس دولت به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده است و اگر همه با هم متحد باشیم به زودی تحریم برداشته می‌شود. طرف ما می‌داند راهی جز بازگشت به تعهدات خود و موافقت نامه برجام ندارد.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» صبح دیروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با آرزوی قبولی طاعات مردم در شب‌های قدر با اشاره به مذاکرات وین اظهار کرد: در زمینه تحریم کاری که مذاکره کنندگان ما در وین انجام دادند، کار بزرگی بوده و طرف مقابل اگر به طور کامل به قانون، به تعهدات و به قطعنامه ۲۲۳۱ برگردد به نظر من زود تمام می‌شود. مذاکرات در چهارچوب و حرکت درستی در حال انجام است و مسیر، مسیر درستی است.
روحانی خطاب به ملت ایران گفت: مردم ثمره ایستادگی، صبر و مقاومت خود را در وین می‌بینند و اگر گزارش درست باشد و جناح بازی نباشد و گزارش را درست به گوش مردم برسانیم، نشانه عظمت ملت ایران و نشانه این است که طرف‌های ما در برجام فهمیدند راهی جز اجرای قانون و مقررات بین المللی وجود ندارد. این پیروزی دولت در ماه‌های پایانی است.
وی ادامه داد: به عنوان رئیس دولت به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده است و اگر همه با هم متحد باشیم به زودی تحریم برداشته می‌شود و طرف ما می‌داند راهی جز بازگشت به قانون مقررات و تعهدات خود و موافقت نامه برجام وجود ندارد. 
رئیس جمهوری گفت: امروز یکصدا در دنیا گفته می‌شود راهی جز اجرای کامل برجام برای صلح و امنیت و منطقه و جهان وجود ندارد و این یکپارچه است. ممکن است رژیم دغل کاری مثل صهیونیست‌ها حرف دیگری بزنند که آنها کسی نیستند اما دنیا امروز همصدا و یکصداست که بسیار مهم است.
روحانی درباره واکسن کرونا هم گفت: امروز شرکت‌های خصوصی به میدان آمده اند و به راحتی می‌توانیم در ماه‌های پیش رو میلیون‌ها واکسن در کشور تولید کنیم و واکسیناسیون انجام شود. اگر همه دست به دست هم دهیم و دست بخش خصوصی را برای واردات واکسن باز بگذاریم همه افرادی که به خاطر سن و بیماری‌های زمینه ای در خطر هستند، واکسن خواهند زد و گروه یک و گروه ۲ و بخشی از گروه ۳ تا تیرماه همه واکسن می‌زنند و ان‌شاءالله واکسن داخلی هم به ایران می‌آید و واکسن خارجی هم آماده است.
وی اضافه کرد: امیدواریم ده‌ها میلیون دوز واکسن در آینده در اختیار مردم قرار بگیرد و به جایی یک میلیون و جایی ۱۰میلیون واکسن سفارش دادیم و همه اینها به سرعت وارد می‌شود.
رئیس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: بانک مرکزی با وجود مشکل در تأمین ارز اعلام کرد در زمینه واکسن بی‌درنگ پول را پرداخت می‌کند؛ بنابراین قولی که در کرونا و تحریم به مردم دادیم پای قولمان هستیم تا به امروز بودیم و تا روز آخر هم خواهیم بود.
 رئیس جمهوری با اشاره به نزدیک بودن روز قدس و گرامیداشت این روز، گفت: جمعه این هفته روز قدس را داریم که این روز یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران و از وصایای حضرت امام(ره) است. انقلاب که پیروز شد در همان ماه‌های اولیه چند ماهی از انقلاب نگذشته بود که صهیونیست‌ها هم به مسجد الاقصی حمله کردند و هم در حال بمباران جنوب لبنان بودند که در آن شرایط امام جمعه پایان ماه مبارک رمضان را روز قدس عالم عنوان کرد و همان سال هم مراسم راهپیمایی در ایران و در برخی کشورها انجام شد.
وی افزود: کشورهای دیگر و کشورهای منطقه هم به این قضیه جواب مثبت دادند و در عراق، سوریه، پاکستان و تعدادی کشورهای اروپایی هم راهپیمایی انجام شد. 
روحانی با بیان اینکه آنها فکر می‌کردند اشغالگر در سرزمین اشغالی تثبیت خواهد شد، گفت: اما ملت فلسطین به سرزمین خود دیر یا زود باز خواهند گشت و قدس و مسجدالاقصی به عنوان اولین قبله گاه مسلمانان در اختیار مسلمانان قرار خواهد گرفت و همه ادیان به این سرزمین احترام می‌گذارند و باید احترام بگذارند و مردم فلسطین از اشغال نجات پیدا می‌کنند.
رئیس دولت تدبیر و امید، صهیونیست‌ها را به عنوان دشمنان منطقه، امنیت، ملت فلسطین و همچنین دشمنان همسایگان و قاتلان و سفاکان تاریخ و آنانی نام برد که میلیون‌ها انسان را از خانه و کاشانه خود آواره کرده اند و در این باره گفت: صهیونیست‌ها جانی ترین افراد در تاریخ هستند و همیشه علیه انقلاب اسلامی و ملت اسلامی و امام(ره) و رهبری و رزمندگان ما کینه خاصی داشتند.
وی ادامه داد: خودشان گفتند که پیروزی انقلاب یک زلزله در منطقه بود و برای سرنگونی انقلاب اسلامی تلاش فراوانی کردند و با نگاهی به ریشه همه گرفتاری‌هایی که ملت ما شاهد آن است، می‌بینیم که همه به صهیونیست‌ها برمی‌گردد.
رئیس جمهوری با اشاره به نقش صهیونیست‌ها در دیر به ثمر رسیدن برجام تصریح کرد: در سال ۹۳ مسئله برجام ما تمام بود و توافق نهایی شده بود که صهیونیست‌ها و ارتجاع منطقه سر آمریکا را کلاه گذاشتند و گفتند چند ماه صبر کنید قیمت نفت را به قدری پایین می‌آوریم که هرچه شما بگویید ایران قبول می‌کند. البته قیمت نفت را از ۱۰۴ دلار تا ۲۵ دلار هم پایین آوردند و همه فشارها را بر ما وارد کردند و نهایی شدن برجام که قرار بود ۹۳ نهایی شود به تأخیر افتاد و ۹۴ انجام شد.
وی اضافه کرد: وقتی برجام موفق شد باز هم توطئه‌های زیادی برای بر هم زدن آن انجام دادند که باز هم موفق نشدند و برجام مستقر شد. از صهیونیست‌ها عصبانی تر و ناراحت تر در دنیا در سال ۹۴ نبود. تمامی دوستان ما در سال ۹۴ از عراق و سوریه و لبنان گرفته تا همه کشورهای دوست تلفنی به من تبریک گفتند. همه عزیزان ما در منطقه مثل حزب الله به ما تبریک گفتند.
رئیس جمهوری ادامه داد: اما صهیونیست‌ها عصبانی و ناراحت از اینکه چرا آمریکا این امر را قبول کرد و از همان روز دنبال توطئه رفتند و آن را ادامه دادند و از طریق انتخابات آمریکا توانستند توطئه را عملی سازند. صهیونیست‌ها برای پیروز شدن ترامپ کار بزرگی کردند؛ چون می‌دانستند ترامپ آدمِ ناشی است و به راحتی می‌توانند سر او کلاه بگذارند و برجام را بر هم بزنند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه از آن طرف صهیونیست‌ها تلاش می‌کردند بین ما و کشورهای منطقه فاصله بیندازند، اظهار داشت: اقداماتی هم کردند. تلاش کردند برخی از کشورهای منطقه از ایران فاصله گرفته و بگویند مشکل شما ایران است. این تلاش هم منجر به شکست می‌شود. امروز روز عزای صیهونیست‌ها در قدس ۱۴۰۰ است. هم جنگ اقتصادی که از طریق آمریکا به راه انداختند، در حال شکست نهایی است و هم تلاش برای فاصله انداختن کشورهای منطقه با ایران در مسیر نهایی شکست است. 
روحانی با اشاره به رویکرد کشورهای منطقه غرب آسیا نسبت به توافق هسته‌ای تصریح کرد: کشورهای منطقه امروز می‌گویند ما با برجام مشکلی نداریم و باید این توافق اجرا شود. دو فتنه بزرگ صیهونیست‌ها به خاطر مقاومت ملت ایران در این سه سال و نیم در حال شکست نهایی است؛ توطئه آنها علیه ملت بزرگ ایران و برجام و توطئه آنها علیه کشورهای منطقه. 
وی با بیان اینکه مسیر برای پایان تحریم امروز هموارتر است، خاطرنشان کرد: امیدواریم طرف مقابل هرچه سریع‌تر در برابر قانون سر فرود آورد. طرف مقابل بداند ما به کمتر از برجام راضی نمی‌شویم و برجام باید به صورت کامل اجرا شود. حقوق ملت ایران در برجام باید به طور کامل به دست آید و از هیچ چیزی صرف نظر نمی‌کنیم. 
رئیس‌جمهوری اضافه کرد: در ادامه راه با مقاومت و ایستادگی ملت ایران، دیپلماسی خوب وزارت امور خارجه، همکاری سایر دستگاه‌ها که امروز در کنار وزارت خارجه امروز در وین هستند و تلاشی که انجام می‌دهند، تحریم‌ها برداشته شود و در منطقه روابط بهتری با همسایگان داشته باشیم. در هر دو مسیر ان‌شاءالله به برکت مولا علی(ع) و شب‌های قدر موفق و پیروز 
خواهیم شد.
روحانی با بیان اینکه هدف ما رفع تحریم، از بین بردن کرونا و پایان پروژه‌های نیمه تمام است، گفت: بانک مرکزی وظیفه مهمی را بر دوش دارد و اینکه قیمت دلار کاهش می‌یابد و ارزش پول ملی بالا می‌رود به معنای کاهش تورم و خرید راحت تر و با قیمت عادلانه تر اجناس توسط مردم است.
وی افزود: حرکت بزرگی را شاهد هستیم که در روزهای آینده هم این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی