[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

دعوت از قرآن‌دوستان برای بازدید از نمایشگاه مجازی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به برپایی نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان که تاکنون بیش از 3میلیون مراجعه‌کننده داشته است، از تمام قرآن‌دوستان فارس برای بازدید از این نمایشگاه دعوت به‌عمل آورد و اعلام داشت: این نمایشگاه از ۱۱ اردیبهشت در حالی کار خود را آغاز کرده است که در ساعات اولیه آن بیش از سه‌میلیون بازدیدکننده داشت و در دو بخش فروشگاهی و محتوایی به مدت ۱۰ روز شاهد آغاز فعالیت سامانه نمایشگاه مجازی قرآن کریم به نشانی اینترنتی www.iqfa.ir هستیم که در آیینی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال شده تا مخاطبان قرآن امسال به صورت مجازی به بازدید از این نمایشگاه بپردازند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در دو بخش فروشگاهی و محتوایی به مدت ۱۰ روز ادامه دارد، گفت: نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم، طبق اطلاعات ارائه شده از سوی معاونت فناوری اطلاعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در روز نخست نمایشگاه مجازی قرآن کریم بازدید میلیونی به ثبت رسیده است و طبق این آمار، بیش از سه‌میلیون مراجعه در ۱۲ ساعت ابتدایی آغاز به کار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم ثبت شده است و همچنین در این مدت بیش از ۹۵هزار کاربر «یونیک» نیز در این فاصله به سایت iqfa.ir مراجعه کرده‌اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس به ارائه تسهیلات برای ۱۲هزار فعال قرآنی و اینکه در حوزه آموزش و پژوهش‌های مجازی و کودک و نوجوان خدمات شایسته‌ای به علاقه‌مندان ارائه شده، اشاره کرد و افزود: تسهیلاتی با حمایت ویژه و مؤثر بانک صادرات ایران، ارائه می‌شود. همچنین به صورت ویژه در بخش فروشگاهی از خدمات و همدلی‌های خانه کتاب و ادبیات ایران بهره برده می‌شود و بخش عرضه محصولات در تمام حوزه‌ها بر عهده شرکت ملی پست است که این یک کار سنگین و طاقت‌فرساست که اگر انگیزه الهی و فرهنگی همراه آن نباشد، قرین موفقیت نخواهد شد.
سهرابی با بیان اینکه نمایشگاه مجازی قرآن کریم فرصتی برای اعتلای جامعه اسلامی و بشری برای نزدیک شدن به قرآن باشد، اظهار کرد: بیش از ۵۰۰ ناشر، آثار و منابع دینی،‌ قرآنی و دفاع مقدس حضور قابل توجه نشان دادند و ۵۰۰ مؤسسه و مرکز قرآنی و دینی در بخش محتوایی مشارکت دارند و با توجه به اینکه نمایشگاه مجازی باعث می‌شود جامعه روستایی نیز مشارکت داشته باشند، آثار و کتاب‌ها را بیش از آن چیزی که در حالت عادی پیش‌بینی شده، به دست خریداران رسیده است. این در یک حجم غیر قابل تصور شامل بیش از یک‌میلیون و دویست‌وپنجاه هزار کتاب فروخته شده و ۸۵۰هزار نشانی و ارسال به بیش از ۱۷هزار روستا بوده است.
وی با اشاره به اینکه نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم در دو بخش خدمات فروشگاهی و خدمات محتوایی در حال برگزاری است، گفت: نمایشگاه امسال در بستر فضای مجازی برگزار شده و علاقه‌مندان تا 20 اردیبهشت می‌توانند با مراجعه به سایت نمایشگاه مجازی قرآن کریم به نشانی www.iqfa.ir از بخش‌های مختلف نمایشگاه بازدید کنند و کتاب‌های مرجع قرآنی و دینی چاپ شده قبل از سال ۱۳۹۲ در نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم موجود است و همچنین کتاب‌های ناشران با ۲۰ درصد تخفیف در این نمایشگاه عرضه می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: بر اساس هماهنگی با شرکت همراه اول، تعرفه اینترنتی بازدید و خرید از نمایشگاه رایگان می‌باشد و در این رویداد، بیش از ۱۰۰۰ مؤسسه و مرکز قرآن و نیز ناشران فعال در این حوزه، حضور دارند و بیش از ۳۰ نشست تخصصی در فضای داخلی کشور و فضای بین‌الملل برگزار می‌شود. سهرابی ابراز داشت: نمایشگاه مجازی قرآن کریم بر خلاف نمایشگاه سال‌های گذشته قرآن که در ساعات محدودی برپا بود، ۲۴ ساعته است و علاوه بر این، فرصتی است که تمام هموطنان از اقصی نقاط کشور از امکانات فروشگاهی و نمایشگاهی آن استفاده کنند. همچنین به حدود ۱۶هزار فعال قرآنی بن خرید و تسهیلات اختصاص داده شده است و بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه، همچنان خدمتگزار شما علاقه‌مندان خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی