[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

اشتغال در ایستگاه تاکسی ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از فعالیت تاکسی‌های گردشگری در شهر شیراز، خبر داد.
به‌ گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، جمشید معینی دیروز 15 اردیبهشت ماه 1400 اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در‌ نظر داریم با همکاری شرکت‌های حمل‌و‌نقل گردشگری در کلان‌شهر شیراز تاکسی‌های گردشگری فعال شوند.
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس به تعدد و تنوع جاذبه‌های گردشگری در شیراز اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی این نوع تاکسی‌ها نه تنها تأثیر بسزایی در توسعه گردشگری استان دارد، بلکه به مقوله اشتغال‌زایی هم کمک می‌کند.
او ادامه داد: در واقع تاکسی‌های گردشگری از زیرساخت‌های مهم در صنعت گردشگری است و جای‌ خالی چنین زیر‌ساختی در استان به خصوص شهر شیراز همچنان احساس می‌شود. 
معینی بیان کرد: طبق پیش‎بینی‎های صورت گرفته با توجه به اینکه شیراز شهر توریستی است و یکی از اولین اولویت‎ها و مقاصد سفر گردشگران داخلی و خارجی است، از این‎ رو فعالیت تاکسی‎های گردشگری یک ضرورت در این شهر است.
او به رویکرد جدید تاکسی‌های گردشگری در شیراز اشاره کرد و گفت: در واقع رانندگان تاکسی‌های گردشگری نخستین افرادی به شمار می‌روند که با گردشگران در ارتباط و هم‌صحبت هستند؛ از این ‌رو ضروری است که رانندگان تاکسی‌ها مسلط به یک یا دو زبان خارجی باشند.
 معینی با بیان اینکه نصب تاکسی‌متر و همچنین مانیتور برای معرفی بهتر جاذبه‌های گردشگری از جمله مواردی است که باید در تاکسی‌های گردشگری لحاظ شود، ابراز کرد: سال‌ها قبل رنگ تاکسی‌های شیراز سفید و سبز بود که در بین مردم شهر به تاکسی‌های ماست و خیاری معروف بودند و بعدها با گذشت زمان رنگ تاکسی‌ها تغییر کرد و زردرنگ شدند اما با توجه به اینکه رنگ تاکسی‌های قدیمی شیراز برای مردم این شهر و حتی گردشگران نوستالژی و خاطره‌انگیز است، در نظر داریم تاکسی‌های گردشگری با همان شکل و شمایل قدیمی فعالیت کنند.
معینی با تأکید بر اینکه فعالیت تاکسی‌های گردشگری در مبادی ورودی شهر و کنار جاذبه‌های گردشگری خواهد بود، گفت: در نظر داریم فعالیت این تاکسی‌ها به صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی باشد و این مهم تنها با همکاری شرکت‌ها و سازمان‌ها و ارگان‌های فرهنگی و اجرایی شهری و گردشگری مربوطه حاصل می‌شود و در این‌راه همکاری جدی و مؤثر این نهادها را خواستاریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی