[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

مردم راه‌حل همه مشکلات هستند، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان بسیج سازندگی تأکید کرد که مردم همواره راه حل همه مشکلات بوده و هستند، اما جایی که مسئول خود را متولی کار بداند و از مردم فاصله بگیرد، همان جا مشکل پیدا می‌شود.
به گزارش ایسنا، سردار محمد زهرایی، چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت در جلسه طلایه داران اقتصاد مقاومتی، کارآفرینان برتر و رونمایی از خودروهای صنایع کوچک تبدیلی استان فارس با بیان اینکه بسیج معنا بخش مردم سالاری دینی و خلق کننده حماسه‌های دینی است، تأکید کرد: بسیج با این رویکرد که «مردم اصیل‌اند و ما وکیلیم»، فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد و همین باعث پیشرفته بسیج شده است.
او بسیج را حلقه میانی بین مردم و رهبری دانست و گفت: بسیج از ساختاری از نوکران مردم تشکیل شده و به عنوان حلقه میانی، به لوکوموتیو‌هایی نیاز دارد که مردم را هدایت کنند.
به عقیده وی، اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست، اقتصاد لیبرالی هم نیست؛ بلکه اقتصاد مردم سالار است که با نگاه به مردم کار را پیش می‌برد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی ادامه داد: بسیج با راه اندازی قطب‌های کارآفرینی و صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغال زا، موتور محرکه ای است که برای هرکسی با قدرت ریسک کم، شرایطی فراهم کرده تا موجب قطع شدن سوء مدیریت داخلی و تحریم‌ها باشد.
زهرایی تأکید کرد: اگر در یک جنگ نظامی یک سردار نظامی فرمانده میشود و مردم اعضا، در جنگ اقتصادی، فرمانده، کارآفرینان هستند و ما تسهیلگر، پس باید این مهم را باور کنیم تا بتوانیم در این جنگ اقتصادی پیروز شویم. وی، قطب اقتصادی را محصول مزیت دار یک منطقه معنا کرد و گفت: این قطب‌ها مردمی و مردم‌پایه است و همین باعث ماندگاری می‌شود؛ باید این را نگه داشت و توسعه داد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه هم اکنون ۴۳۵ قطب مردم‌پایه در کشور شناسایی شده است، گفت: صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغال زا هم یک کلونی از آدم‌های نزدیک به هم است که همدیگر را می‌شناسند و می‌دانند که فلانی کننده کار است یا خیر. این گونه اشتغال‌ها پایدار می‌شود؛ چراکه به دست افراد توانمند ایجاد می‌شوند. زهرایی با بیان اینکه برای اولین بار بسیج سازندگی از تبصره ۱۶ تسهیلات گرفته است، گفت: اگر چه تسهیلات را مساوی شغل نمی‌دانیم، بلکه مشوق می‌دانیم، اما هرکسی که به صورت مردم‌پایه کار را جلو ببرد، محدودیتی در ارائه تسهیلات و تسهیلگری برای وی نخواهیم داشت. رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به امضای تفاهم نامه‌هایی با بانک‌های مختلف و نیز برخی نهادها همچون کمیته امداد برای تسهیلات و ایجاد مراکز کارآفرینی، تأکید کرد: همه این فعالیت‌ها برای جلوگیری از انحرافات اقتصاد مقاومتی و زودتر به نتیجه رسیدن آن است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی