[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

علیرضا دبیر : برای قهرمانی در المپیک قول الکی نمی‌دهم، روزنامه شیراز نوین

رئیس فدراسیون کشتی گفت: با توجه به اینکه تیم‌های نهم و یازدهم دنیا را تحویل گرفته‌ایم، قول قهرمانی در المپیک را نمی‌توانیم بدهیم.
بر اساس اعلام روابط عمومی فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر در مورد سهمیه باقی‌مانده در وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی گفت: چندین کشتی‌گیر خوب دنیا در این وزن سهمیه نگرفته‌اند، اما ناصر علیزاده نماینده جوان کشورمان انگیزه لازم را دارد و امیدوارم که بتواند سهمیه را کسب کند و به نظرم کسی که به دنبال مدال المپیک است، کسب سهمیه نباید برایش سخت باشد.
وی در مورد عدم اعزام مربی اختصاصی علیزاده به بلغارستان اظهار داشت: این از اختیارات سرمربی است که چه کسی را برای کمک خود انتخاب کند و به نظرم حبیب اخلاقی که در وزن ۸۷ کیلوگرم صاحب مدال شده و مستقیم در اردوی تیم ملی با این کشتی‌گیر کار کرده می‌تواند مثمرثمر باشد.
رئیس فدراسیون کشتی در مورد زمانبندی انتخابی تیم‌های ملی کشتی برای المپیک گفت: انتخابی برای کشتی‌گیرانی مانند حسن یزدانی باید زودتر برگزار می‌شد تا بتوانند با خیال راحت روی تمرینات خود تمرکز کنند، اما در برخی از اوزان مانند ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی که زمان بیشتری برای انتخاب نفرات نیاز دارد، باید رقابت ایجاد می‌شد و این رقابت است که کشتی‌گیران را رشد می‌دهد.
دبیر در مورد ادامه کار محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان تیم‌های ملی کشتی پس از رقابت‌های المپیک تصریح کرد: هنوز راجع به این موضوع صحبت نکرده‌ایم، اما نوع برنامه ریزی این عزیزان به گونه‌ای است که برای رقابت‌های جهانی نروژ نیز برنامه دارند و برای من قرارداد مهم نیست و این دوستان نیز کار خود را محکم جلو می‌برند.
وی در مورد نحوه انتخاب نفرات دعوتی برای جام تختی گفت: این کار را بر عهده سرمربیان تیم‌های ملی گذاشتم و فکر می‌کنم که کشتی‌گیری که در حد جام تختی بود دعوت شده و ما با توجه به شرایط کرونا نمی‌توانستیم از نفرات زیادی برای حضور در این مسابقات دعوت کنیم و یا اینکه رقابت‌های انتخابی جام تختی را برگزار کنیم.
دبیر ادامه داد: نظر فدراسیون این بود که نفرات جوان و آینده‌دار برای جام تختی دعوت شوند، اما به هرحال اگر شخصی جا مانده باشد، می‌توانیم با نظر سرمربیان تیم‌های ملی بزرگسالان و جوانان به لیست نفرات دعوتی اضافه کنیم.
وی در مورد تغییر میزبان جام تختی گفت: متأسفانه رئیس منطقه آزاد و فرماندار چابهار با برگزاری این مسابقات موافق نبودند و درنظر داریم این رقابت‌ها را طی روز‌های ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار کنیم.
دبیر تصریح کرد: رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی مرحله اول رقابت‌های انتخابی رقابت‌های جهانی کشتی ۲۰۲۱ نروژ محسوب می‌شود و هرکس در این مسابقات حاضر نشود، عملاً شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست خواهد داد.
رئیس فدراسیون کشتی در مورد دلایل افت کشتی در ایران گفت: دو دلیل را بار‌ها گفته‌ام، یکی رئیس هیئت کشتی‌های وقت نگذار و یکی مربیان با دانش فنی کم و اگر این دو مشکل حل شود، کشتی ایران رشد خواهد کرد.
وی در مورد سفر‌های استانی و توافقات صورت گرفته اظهار داشت: برخی از رؤسای هیئت‌های کشتی برای پیگیری توافقات وقت می‌گذارند، اما برخی دیگر نیز به دنبال آن نیستند که قطعاً نام آن‌ها در ذهن من خواهد ماند و من با کسی تعارف ندارم و کار برایم مهم است و نسبتم با افراد بر اساس کار آن‌هاست.
دبیر در مورد انتظار مدال‌آوری از کشتی ایران در المپیک گفت: من مسئول کشتی هستم و تصمیم آخر را می‌گیرم، اما یک شخصیت حقیقی هم دارم که کشتی‌گیر بوده‌ام و کشتی را می‌فهمم و در حوزه فنی حرف‌هایی برای گفتن دارم. واقعیت این است که ما تیم‌های نهم و یازدهم دنیا را تحویل گرفته‌ایم و در فاصله کمتر از دو سال نمی‌توان این تیم‌ها را قهرمان المپیک کرد و هیچ یک از کارشناسان اهل فن و قهرمانان کشتی نیز چنین قولی را نخواهند داد.
وی ادامه داد: برای اینکه یک کشتی‌گیر نخبه مانند سوریان به مدال طلای المپیک برسد ۸ سال زمان می‌خواهیم و برای یک کشتی‌گیر معمولی این پروسه ۱۲ سال طول می‌کشد، پس قطعاً نمی‌توان قول قهرمانی المپیک را بدون داشتن زمان کافی و کار کردن داد.
دبیر گفت: در المپیک سیدنی تیم ما خیلی خوب بود و ما شانس کسب چندین مدال را داشتیم، اما نتایج چیز دیگری رقم خورد، نباید قول الکی داد و باید واقعیت‌ها را گفت، در حال حاضر در کشتی دنیا حریفان بسیار خوبی حضور دارند و اگر از اهل فنش پرسیده شود آن‌ها نیز این مسئله را تصدیق می‌کنند، اما ما نیز بیکار ننشسته و سخت کار کرده‌ایم و هر آن‌چیزی که لازم بود انجام داده‌ایم.
وی افزود: در اوج کرونا لیگ را در شرایطی که همه می‌گفتند خطرناک است راه انداختیم چراکه می‌دانستم المپیک برگزار می‌شود و این روز‌ها را دیده بودم، در حال حاضر پس از تیم روسیه تیم‌های ما آماده هستند چراکه ما توانستیم مسابقات لیگ، مسابقات انتخابی و چندین مرحله اردوی آماده‌سازی را برگزار کنیم ضمن اینکه تیم‌های خود را به مسابقات برون مرزی، صربستان، اوکراین، بلغارستان و قزاقستان اعزام کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی