[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

تا کی باید از ترس سقوط دخیل ببندیم؟!، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
بسکتبال فارس سال‌هاست در لیگ برتر کشور تیمی ندارد و متولی این رشته می‌گوید بی‌علاقگی صنایع و ارگان‌های دولتی علت اصلی این حضور نیافتن است.
فریدون رئیسی می‌گوید: هر ساله جلساتی برگزار می‌شود تا صنایع به کمک ورزش بیایند، اما هیچ گاه راهکار مناسب و عملی ارائه نمی‌شود که صنایع را به سمت حمایت از ورزش بکشاند. صنعتی‌ها به ورزش به چشم یک بیزنس نگاه می‌کنند.
وی افزود: زمانی، شرکت ب.آ به این عرصه ورود کرد تا در بسکتبال تیم‌داری کند. آقای رازقی مدیرعامل این شرکت می‌گفت: من ورزش را دوست دارم ولی بیزنس هم برایم مهم است. می‌خواهم ببینم اگر در ورزش هزینه کردم، آیا بازگشت سرمایه‌ای برایم خواهد داشت یا خیر؟ اگر 100 تومان هزینه کردم، می‌توانم 101 تومان سود ببرم؟
سرپرست هیئت بسکتبال ادامه داد: متأسفانه جلسات استانداری، هیچ گاه خروجی مناسبی که به درد ورزش بخورد نداشته و فریاد ما به جایی نمی‌رسد. اگر بخواهیم این جلسات را برگزار کنیم و بدون هیچ مصوبه‌ای آن را به پایان برسانیم، هیچ فایده‌ای ندارد. شیراز پتروشیمی دارد اما رئیس آن حاضر نیست یک بار یک جلسه با اهالی ورزش بگذارد. خیلی از صنایع دولتی در استان فارس داریم که می‌توانند کمک کنند اما دریغ می‌کنند که حتی بخواهند صدای ما را بشنوند. این در حالیست که در استان همسایه ما، کرمان هزینه زیادی برای ورزش انجام می‌شود. آن‌ها در لیگ‌های برتر 8 تیم دارند اما ما در استان فارس یک تیم هم نداریم. اصفهان همیشه تیم هایش را برای قهرمانی می‌بندد، خوزستان همینطور، اما فارس یا هیچ تیمی ندارد یا اگر هم داشته باشد، همیشه باید روز آخر دخیل ببندد که تیمش سقوط نکند. همیشه از نداری‌ها گلایه می‌کنند و حق هم دارند. چرا نباید برای قهرمانی تیم بدهیم و همیشه نگران سقوط کردن باشیم؟
رئیسی ادامه داد : آلودگی‌ها و مشکلات خیلی از کارخانجات بزرگ استان فارس برای مردم این استان است، اما آن‌ها تبلیغات و هزینه‌هایشان را می‌برند در شهرها و استان‌های دیگر انجام می‌دهند. در این راستا اگر استانداری می‌خواهد کمکی بکند، بیاید خیلی محکم پشت ورزش بایستد و حمایت کند. متأسفانه ورزشی‌ها تمام و کمال چشمشان به دست اداره کل ورزش و جوانان است در حالیکه این اداره باید 55 هیئت ورزشی، 33 اداره شهرستان و بیش از 100 بخش و روستا را با بودجه محدودی که دارد اداره کند. بودجه‌ای هم که به این بخش‌ها اختصاص می‌دهد، به هیچ عنوان کفاف اموراتشان را نمی‌دهد. اداره مجبور است که همه هیئت‌ها و رشته‌ها را راضی نگه دارد ولی این بودجه‌ها پاسخگوی نیازها نیست.
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه در آخرین ماه‌های دولت تدبیر و امید، اتفاقات خوبی برای ورزش فارس بیفتد، افزود: شهرداری گرگان همین دو هفته پیش توانست قهرمان لیگ برتر بسکتبال شود. من با رئیس هیئت استان گلستان که صحبت می‌کردم، می‌گفت بودجه شهرداری گرگان 600 میلیارد تومان است و 10 میلیارد تومان را به تیم لیگ برتری بسکتبالش اختصاص داده و قهرمان کشور شده. 
حالا بودجه شهرداری شیراز 6 هزار میلیارد تومان است اما یک ریالش خرج ورزش نمی‌شود! استاندارهای گذشته و فعلی هم تلاش کرده‌اند که شهرداری را به سمت حمایت از ورزش بکشانند اما نمی‌دانم چرا تا امروز این اتفاق نیفتاده است.
فریدون رئیسی در پایان گفت: اگر شهرداری شیراز به بحث سرمایه‌گذاری در ورزش ورود کند، مطمئناً بدعت خوبی گذاشته می‌شود برای تشویق سایر شهرداری‌های شهرستان‌های فارس که این راه را ادامه دهند که اگر این اتفاق بیفتد، شاهد پیشرفت چشمگیر ورزش فارس در تمامی عرصه‌ها خواهیم بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی