[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

با آمریکا و ایران برای ترغیب آن‌ها به گفت‌وگوی مثبت در تماس هستیم، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه قطر گفت که این کشور در تماس‌های جداگانه با دولت‌های آمریکا و ایران از آن‌ها می‌خواهد رویکرد مؤثری را در پیشبرد مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در پیش بگیرند.
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه الجزیره، قطر از آمریکا و ایران خواسته است با شروع چهارمین دور مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در  وین، مذاکراتی «مؤثر» را داشته باشند. 
شیخ محمدبن‌عبدالرحمان آل ثانی وزیر امور خارجه قطر گفت که این کشور در حالی که دیپلمات‌های دو طرف به طور جداگانه روز جمعه در وین با نمایندگان اروپایی، روسی و چینی برای پیدا کردن راهکاری جهت احیای توافق هسته‌ای دیدار خواهند کرد، خواستار کاهش تنش‌ها میان تهران و واشنگتن است. آل ثانی در گفت‌وگویی با الجزیره گفت: ما روابطی قوی و استراتژیک با واشنگتن و روابط خوبی هم با ایران داریم و نمی‌خواهیم تنش‌ها افزایش یابد که بازتابی منفی روی قطر و منطقه خواهد داشت. وزیر خارجه قطر ادامه داد: تماس‌های مداومی با آمریکا و ایران وجود دارد و تشویق‌شان می‌کنیم به گونه‌ای مؤثر در مذاکرات شرکت کنند.
در هفته‌های اخیر، در قالب مذاکرات اعضای کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته‌ای از طریق بازگشت دو جانبه تهران - واشنگتن به توافق، مذاکراتی در وین برقرار بوده است. در این مذاکرات روند لغو تحریم‌ها علیه ایران از سوی آمریکا و اقدامات ایران برای بازگردانی اقدامات جبرانی هسته‌ای آن به حالت اولیه مورد بررسی قرار می‌گیرد. ایران خواستار لغو تمامی این تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن برای بازگشت به اجرای کامل تعهدات داوطلبانه‌اش در توافق هسته‌ای می‌باشد که در واکنش به خروج آمریکا از توافق و متحمل شدن تحریم‌ها آن‌ها را در طی یک سال و نیم گذشته کاهش داده بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی