[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

رئیس ستاد انتخابات کشور: بیش از ۳۳ هزار صندوق الکترونیک در کشور استفاده می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه زیرساخت‌های خوبی در امر برگزاری انتخابات الکترونیک در کشور فراهم شده است؛ گفت: امید داریم با روند رو به جلوی موجود بتوانیم در آینده‌ای نزدیک، همه انتخابات کشور را به صورت تمام الکترونیک برگزار کنیم. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در جریان بازدید از کارگاه آماده سازی تجهیزات الکترونیکی انتخابات کشور، با تشریح این موضوع که رویکرد وزارت کشور، متمرکز بر تقویت زیرساخت‌های الکترونیکی در امر خطیر برگزاری انتخابات است، گفت: امروز زیرساخت‌های الکترونیک خوب و قابل توجهی در کشور برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک برقرار شده است. رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به توافق صورت گرفته با هیئت نظارت مرکزی مجلس در خصوص برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در برخی کلان‌شهرها و شهرهای کشور، گفت: در انتخابات پیش روی شوراها در کلان‌شهرها به جز تهران، مراکز استان‌ها و تعدادی از شهرها از صندوق الکترونیک استفاده می‌شود.
عرف با بیان اینکه امروز از نزدیک در جریان آخرین وضعیت به روزرسانی دستگاه‌های صندوق الکترونیک قرار گرفته‌ایم، تشریح کرد: خوشبختانه روند کار مثبت و رو به جلو است.
معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: بیش از ۳۳ هزار صندوق الکترونیک در کشور استفاده می‌شود که تا الآن بیش از ۲۵ هزار صندوق به روزرسانی شده و امید داریم تا هفته آتی تمام دستگاه‌ها تجهیز و آماده روز انتخابات شوند.
رئیس ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود از ارسال دستگاه‌های صندوق الکترونیک به استان‌ها طی هفته‌های آتی خبر داد و گفت: این دستگاه‌ها از سوی استانداری‌ها در شهرستان‌ها توزیع می‌شود.
عرف همچنین گفت: امید داریم با این اقدام هم به بند ۱۲ سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری عمل کرده باشیم و هم گامی به سوی الکترونیکی کردن کامل انتخابات در کشور برداشته باشیم. رئیس ستاد انتخابات کشور ابراز امیدواری کرد: به امید خدا با روند رو به جلوی موجود، در آینده‌ای نزدیک در همه مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها انتخابات تمام الکترونیک برگزار می‌شود. عرف در خصوص مراحل برگزاری انتخابات الکترونیکی و اینکه شامل مرحله صندوق رأی‌گیری شامل این فرآیند می شود؛ گفت: در گذشته، بدون صندوق الکترونیک هم ۲۴ مرحله از ۲۵ مرحله کلی انتخابات را الکترونیکی برگزار کردیم و این موضوع در انتخابات اسفندماه سال ۹۸ هم انجام شد. وی در این خصوص گفت: در مرحله قبلی، انتخابات الکترونیک از احراز هویت تا مرحله شمارش آرا و اعلام نتایج صورت گرفت و تنها مرحله باقی مانده، صندوق الکترونیک بود.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه با آمدن صندوق الکترونیک، دیگر همه مراحل، کاملاً الکترونیکی است، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، هیئت نظارت مرکزی با قرار گرفتن صندوق الکترونیک در برگزاری انتخابات شوراها موافقت کرد.
وی اضافه کرد: در دوره قبل در ۱۳۹ شهر انتخابات الکترونیک صورت گرفته بود و در این دوره قرار بر این است که برگزاری انتخابات شوراها در کلان‌شهرها به جز تهران و تعدادی از مراکز استان‌ها و شهرهای دیگر با صندوق الکترونیک انجام  گیرد که این امر باعث افزایش سرعت عمل در شمارش آرا و اعلام نتایج می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی