[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

صف کرونایی‌ها ۲۶۰ هزار نفری شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: مجموع مبتلایان به کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تاکنون، به ۲۶۰ هزار و ۵۰۶ نفر رسید.
به گزارش دریافتی شیراز نوین، سید روح الله حسینی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۵۰ هزار و ۷۲۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های‌ استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های‌ انجام شده، ۲۴۶ هزار و ۶۹۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۶ هزار و ۱۰۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۸۱۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۶۰ هزار و ۵۰۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های‌ استان بستری هستند را هزار و ۹۴۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۰۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های‌ ICU، مراقبت‌های‌ ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۳۴ هزار و ۵۹۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
دکتر حسینی با ابراز تأسف از جان باختن ۱۱ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۱۶۲ نفر اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه تأکید کرد: تنها راه پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، رعایت پروتکل‌های‌ بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی‌های‌ خانوادگی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی