[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۷
  • دوره جدید

افت ۶۶ درصدی باران ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل هواشناسی استان فارس گفت: بارندگی‌ها از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون به نسبت مدت مشابه سال گذشته در این استان ۶۶ درصد کاهش دارد. مهرداد قطره سامانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال زراعی جاری که از ابتدای مهرماه گذشته آغاز شده تاکنون ۱۵۳ میلی‌متر باران در سراسر استان فارس باریده است. وی ادامه داد: بارندگی در این استان در مدت مشابه سال زراعی گذشته ۴۵۵ میلی‌متر بوده است که مقایسه این آمار نشان از کاهش ۶۶ درصدی بارندگی‌ها در سال جاری دارد.
مدیرکل هواشناسی استان فارس اضافه کرد: میانگین بلندمدت بارندگی سال زراعی استان فارس در مدت مشابه نیز ۲۷۷ میلی‌متر است که مقایسه میزان بارندگی در سال زراعی جاری نشان از کاهش ۴۵ درصدی بارندگی‌های‌ امسال در فارس به نسبت میانگین بلندمدت استان دارد.
وی با بیان اینکه کاهش بارندگی‌های‌ امسال در تمام مناطق استان فارس وجود داشته،گفت: در سال زراعی جاری در اردکان سپیدان با ۵۸۳ میلی‌متر بیشترین بارندگی و لار با ۱۷ میلی‌متر کمترین میزان بارش ثبت شده است.
قطره سامانی افزود: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون درشیراز ۱۹۳ میلی‌متر باران باریده که این میزان در مدت مشابه سال زراعی گذشته ۴۲۰ میلی‌متر بوده که مقایسه این آمار نشان از کاهش ۵۴ درصدی میزان بارندگی‌ امسال در مرکز استان فارس دارد.
وی بیان کرد: براساس بررسی آخرین نقشه‌های‌ هواشناسی برای جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق استان در ساعات بعد از ظهر شاهد افزایش ابر و احتمال رگبارهای بهاری با رعد و برق پیش‌بینی شده بود.
مدیرکل هواشناسی استان فارس اظهار داشت: از شنبه ۱۸ اردیبهشت جاری تا اواسط هفته آینده احتمال بارش‌های‌ رگباری و پراکنده در برخی نقاط نیمه شمالی فارس وجود دارد.
وی ادامه داد: تا پنج روز آینده دمای هوای استان فارس روند افزایش تدریجی خواهد داشت و در بعدازظهرها نیز افزایش باد در استان پیش‌بینی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی