[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

افزایش ۱۰ درصدی اشتغال در بخش کشاورزی ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از افزایش نزدیک به 10 درصدی اشتغال جدید در بخش کشاورزی این شهرستان در سال 1399 نسبت به سال قبل خود خبر داد و گفت: با بررسی‌های انجام شده 746 اشتغال جدید در سال گذشته شناسایی و در سامانه رصد ثبت شده است.  به گزارش روابط عمومی ‌مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، ذبیح الله سیروسی با اشاره به اینکه اشتغال جدید به کشاورزی در این شهرستان در بازه زمانی سال 1398 قریب به 680 مورد بوده است، تصریح کرد: در سال گذشته 227 مورد اشتغال دائم و 519 مورد اشتغال موقت در هشت زیر بخش کشاورزی به ثبت رسیده است. 
او با تأکید بر اینکه توسعه صنعت در بخش کشاورزی  علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان و تنظیم بازار و ثبات قیمت‌ها، باعث ایجاد اشتغال جدید و پایدار می‌شود، افزود: صنایع وابسته به کشاورزی در شهرستان شیراز رکورددار ثبت 114 شغل دائمی‌جدید در سال گذشته شد. 
این مقام مسئول اظهار کرد: با توجه به نیاز زیر بخش باغبانی در به کارگیری نیروی انسانی برای انجام عملیات‌های باغی، این زیر بخش با 26 اشتغال دائم و 182 شغل موقت بیشترین میزان اشتغال‌زایی در شهرستان شیراز را در بازه زمانی سال گذشته ایجاد کرد.
سیروسی با اشاره به اینکه شهرستان شیراز با وجود واحد‌های دامپروری موفق و متعدد و با تولید سالیانه قریب به چهار هزار تن گوشت و 93 هزار تن شیر از شهرستان برتر استان فارس در تولید محصولات دامی ‌است، بیان کرد: این زیر بخش نیز با 16 فرصت شغلی دائم و 118 مورد فصلی سهم بسزایی در ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی داشته است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ابراز کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای زنان روستایی و خانه‌دار از اهداف مد نظر جهاد کشاورزی است، از این رو با تلاش‌های صورت گرفته در زیر بخش آموزش، ترویج و زنان روستایی 43 فرصت شغلی دائمی ‌شکل گرفت. وی اضافه کرد: زیر بخش‌های زراعت، آب و خاک، مکانیزاسیون، شیلات و دامپزشکی از دیگر زیر بخش‌های اشتغال‌زا در شهرستان شیراز هستند که موجب ایجاد 247 مورد اشتغال جدید شده است. به عقیده سیروسی؛ با توجه به گسترش فناوری توليد در قالب بهبود مکانيزاسيون، ارتقای بهره‌وری نيروی کار، گسترش مهارت و سطوح تخصص در فعاليت‌های بخش کشاورزی، افزايش قابل توجه بازده توليد، گذار کشاورزی از توليد سنتی به پيشرفته و استفاده از فناوری‌های نوين، اشتغال‌زايی بخش کشاورزی متناسب با سهم فعاليت‌های این بخش در اقتصاد ملی است و نمی‌توان انتظار نامعقول و دستوری از اشتغال‌زايی بخش کشاورزی داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی