[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

رئیس هیئت کشتی استان فارس کشتی فرنگی فارس می‌تواند قهرمان لیگ برتر شود، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
ورزش شیراز و استان فارس به دلیل کمبود منابع مالی، سال‌هاست رو به افول رفته و به جز درخشش تک ستاره‌ها، موفقیت‌های اندکی را از رشته‌های مختلف ورزشی این استان در سطح ملی و بین المللی شاهد هستیم. اما در این میان، رشته کشتی فرنگی در دهه اخیر رشد قابل توجهی داشته و می‌توان آن را از رشته‌های موفق عرصه ورزش دانست.
رئیس هیئت کشتی استان فارس در این باره می‌گوید : 59 مدال بین‌المللی، حاصل کار کشتی‌گیران استان فارس طی دو سال گذشته بوده که رقم چشمگیری محسوب می‌شود. البته این مدال‌ها در مجموع رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان بوده که مدال‌های آسیایی و جهانی هم در آن قرار دارد.
محمد موسایی می‌افزاید: یک سوم نفرات تیم ملی در همه رده‌های سنی، از فرنگی‌کاران استان فارس هستند. 32 فرنگی‌کار در لیگ برتر کشتی فرنگی حضور داشتند که از این میان، 16 نفر به همراه تیم‌شان روی سکوی اول تا سوم قرار گرفتند. همچنین دو مربی نیز از استان فارس در لیگ برتر حضور داشت.
اما چرا استان فارس با داشتن این همه ستاره، تیمی‌در لیگ برتر کشتی ندارد؟ موسایی می‌گوید: برای درخشش کشتی‌گیران شیرازی و فارسی با نام تیم شهر و استانشان در مسابقات کشوری، باید تعاملی سازنده بین صنایع و ورزش ایجاد شود. پیشنهاد من این است که جلساتی تخصصی در استانداری برگزار شود، به این صورت که هیئت کشتی و یک شرکت یا صنعت خاص، به یکدیگر معرفی شوند و نماینده‌ای هم از استانداری در این مذاکره حضور داشته باشد. ما قبول داریم که بالاخره کشتی باید یک چیزهایی را به آن صنعت ارائه دهد، تا آن صنعت به حضور در ورزش ترغیب شود.
متولی کشتی فارس ادامه می‌دهد: در این میان نقش استانداری خیلی پررنگ است چون مدیر آن صنعت و شرکت، با پشتوانه استانداری می‌تواند دلگرم شود تا به ورزش ورود کرده و در آن بماند. باید این مسائل پیگیری شود تا بتوانیم صنایع را به ورزش جذب کنیم و با برقراری ارتباطی دو سویه، سعی کنیم هر دو طرف از این همکاری منتفع شوند.
موسایی در ادامه، وعده‌ای می‌دهد که با پول محقق خواهد شد: من قول می‌دهم اگر دو میلیارد تومان به کشتی استان فارس کمک شود، تیم کشتی فارس با نفرات بومی ‌روی سکوی کشوری می‌رود و اگر این کمک به 4 میلیارد تومان افزایش یابد، مطمئن باشید قهرمان خواهیم شد. این ادعایی که می‌کنم، دلایل فنی دارد. تیم بازار بزرگ تهران با سرمایه‌گذاری زیادی که در کشتی انجام می‌دهد، تمام کشتی‌گیران خوب را جذب کرده و مسلم است که با این وضعیت می‌تواند به راحتی قهرمان کشور شود. این در حالیست که تعداد زیادی از فرنگی‌کاران این تیم را، بچه‌های استان ما تشکیل می‌دهند. چرا خود ما نباید بتوانیم از این سرمایه‌ها استفاده کنیم و نام فارس را در قله کشتی کشور بنشانیم؟
محمد موسایی رئیس هیئت کشتی استان فارس در پایان گفت: ما دو ورزشکار المپیکی داریم و احتمال دارد این تعداد به سه نفر هم برسد. همچنین 5 کشتی‌گیر دیگر در سطح ملی داریم و خودمان می‌توانیم یک تیم کامل برای قهرمانی در لیگ برتر کشورببندیم و همچنین دو تیم ذخیره. 
من این قول را می‌دهم که اگر کمک مالی مناسبی به کشتی این استان بشود، اتفاقات بزرگی در آینده رخ خواهد داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی