[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

پیشکسوت ورزش سروستان : افزایش هزینه‌ها، جوان‌ها را از ورزش دور کرده است، روزنامه شیراز نوین

امیرحسین سلیمی‌کوچی پیشکسوت ورزش سروستان در گفت‌وگویی با روزنامه شيراز نوين گفت: بنده ورزش را از دوران کودکی با کشتی محلی‌ها  در کنار سیاه چادرهای  عشایری و با بچه‌های هم سن خودم شروع کردم.
سلیمی ‌در ادامه گفت:در دهه  ۶۰ به همراه زنده یاد سعدالله کریمی ‌و دیگر بچه‌های عشایر تیم فوتبال شهید عین‌الله کریمی ‌را که اکثر بازیکنانش از عشایر ساکن  سروستان بودند  تشکیل دادیم و چند سالی در رشته فوتبال فعالیت کردم.
این پیشکسوت ورزش سروستان عنوان کرد: از همان زمان دردوومیدانی هم فعال بودم و در دوهای سرعت از نفرات خوب سروستان بودم و چندین بار هم در مسابقات استانی دو شرکت کردم و در ادامه فعالیت خود در ورزش در سال‌های۶۴ و ۶۵ که برادران شبان ورزش کشتی را در سروستان راه‌اندازی کردند، جذب کشتی شدم و همراه با تیم کشتی سروستان در مسابقات مختلفی شرکت کردم و در مسابقات کشتی روستایی و عشایری که آن زمان به نام جام بانک کشاورزی برگزار می‌شد نیز قهرمان مسابقات شدم. 
این پیشکسوت ورزش سروستان، نبود انگیزه و افزایش هزینه‌های ورزش را از دلایل اصلی عدم گرایش قشر جوان به ورزش در قیاس با گذشته دانست و تأکید کرد که با حضور اسپانسرها و ارگان‌های مختلف در ورزش و حمایت از جوانان و نوجوانان باز هم می‌توانیم شاهد شکوفایی ورزش در شهرستان باشیم. 
سلیمی ‌در مورد فعالیت‌های این روزهای خود گفت: در این سال‌ها به طور مستمر در ورزش مفرح و مفید کوهنوردی فعالیت می‌کنم و همراه با گروه کوهنوردی خرمنکوه سروستان به چند قله بلند ایران ازجمله:دماوند، دنا، بل، تفتان، شیرکوه و قلل مختلفی در استان‌های یزد وکرمان صعود داشته‌ایم.
وی در پایان از روزنامه شيرازنوين به جهت توجه به پیشکسوتان ورزش تشکر و قدردانی نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی