[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

تولیدات فارس به اکسپو می‌رود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در سال ۱۳۹۹ ثبت سفارش‌های پرونده استان فارس در زمینه تولید ۳هزار و ۳۳۵ فقره با ارزش ۸۶۱میلیون دلار بود. به گزارش دریافتی شیرازنوین، اولین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان فارس در تاریخ هجدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در سالن شهید قاضی استانداری با حضور «ظفر افشون» معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، «حمیدرضا ایزدی» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، اعضای کارگروه و جمعی از صادرکنندگان این استان برگزار شد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به گردش‌های مالی سال گذشته گفت: در سال ۱۳۹۹ ثبت سفارش‌های پرونده استان فارس در زمینه تولید ۳هزار و ۳۳۵ فقره با ارزش ۸۶۱میلیون دلار بوده و در زمینه بازرگانی به میزان یک‌هزار و ۷۹۵ فقره به ارزش ۵۷۴میلیون دلار است.
«حمیدرضا ایزدی» به وجود ۳هزار و ۶۰۹ نماد الکترونیک در این استان اشاره و بیان کرد: خوشبختانه استان فارس در این رابطه رتبه سه کشوری را به خود اختصاص داده است. وی با اشاره به اینکه در سال گذشته شش جلسه کارگروه برگزار شده است، افزود: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۲۹ موضوع مصوب شد که ۲۲ مورد این مصوبات به اجرا رسید و مابقی آن که در سطح ملی بوده، در حال پیگیری و انجام است. «ایزدی» با تأکید بر توسعه صادرات غیرنفتی و با اشاره به میزهای صادراتی کشورهای قطر، سوریه و عراق ادامه داد: خوشبختانه در سال ۱۳۹۹ به تعداد پنج میز ملی با هدف توسعه صادرات محصولاتی نظیر انجیر، شیرین بیان، تجهیزات مخابراتی، انواع اسانس و عرقیات ارائه شد. وی تصریح نمود: در این راستا ۲۳ نمایشگاه در سطح ملی و بین المللی و با ۱۳ مجری نمایشگاهی در شیراز برگزار شد. رئیس صمت فارس یکی از تأثیرات مثبت در صادرات استان فارس را شرکت در نمایشگاه جهانی «اکسپو» دانست و ادامه داد: این نمایشگاه هر پنج سال یک بار و به مدت ۶ ماه در کشورهای مختلف برگزار می‌شود که نقش مفیدی در ارائه فرهنگ، سنت، تاریخ و آداب و رسوم ایرانیان به خصوص استان فارس و شهر شیراز از طریق محصولات متنوع دارد. «ایزدی» به برخی دیگر از فعالیت‌ها اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری نشست‌های تخصصی فناوری اطلاعات، جلسات توجیهی و رفع ابهامات با حضور مدیران، تشکیل جلسات با اداره کل بازرسی در جهت ارائه عملکردها، گزارش هفتگی مناقصات از جمله اقدامات انجام شده است. لازم به ذکر است در این جلسه نتیجه گیری شد که به دلیل نزدیکی «اکسپو» به استان فارس، این زمینه فراهم شود تا با کشوری مثل امارات و دیگر کشورها ارتباط خوبی برقرار و تولیدات ایران به صورت چندرسانه ای و مکتوب به نمایش گذاشته شود.
از جمله نتایج این جلسه شناسایی خوشه‌های صادراتی و شرکت‌های توانمند، استفاده از ظرفیت‌ها خصوصاً در زمینه خدمات فنی و مهندسی، کیفی سازی عرقیات گل و گیاه، افزایش اختیارات شبکه بانکی در ارزیابی عملکرد کارخانجات و تجهیزات مخابراتی برق و الکترونیک استان فارس بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی