[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

وزیر اطلاعات: انهدام ۳۰ تیم تروریستی در سال ۹۵، روزنامه شیراز نوین

فارس: وزیر اطلاعات از کشف و انهدام ۳۰ تیم تروریستی توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در سال ۹۵ خبر داد.
حجت‌الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات در سخنان پیش از خطبه این هفته نماز جمعه تهران به مناسبت روز سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت:‌ در سنگر سربازی گمنامی امام زمان (عج) تواناترین فرزندان مردم در وزارت اطلاعات در جهت برقراری امنیت پایدار تلاش می‌کنند. امنیت پایداری که مورد اعتراف هم در داخل و هم در خارج است.
وی افزود: امسال سربازان گمنام پرانگیزه‌تر و مصمم‌تر مجاهدت خاموش خود را پی می‌گیرند؛ چرا که در نخستین لحظات تحویل سال عیدی با ارزشی از مرجع، مولا و رهبر خود دریافت کردند که فرمود: در سال 95 مردم امنیت پایدار را تجربه کردند.
علوی گفت: سربازان گمنام امام زمان در سال 95 با ضربه به 30 تیم تروریستی که قصد عملیات در مناسبت‌ها و اماکن پرجمعیت را داشتند و همینطور ضربه به حدود 45 تیم در سال‌های 93 و 94 امان از تروریست‌ها بریدند و اجازه کوچکترین اقدام ضد امنیتی را ندادند و نتیجه آن امنیت بی‌بدیل ایران اسلامی است.
وی تصریح کرد: وزارت اطلاعات تجهیزات، سلاح و مهمات بسیاری از این تیم‌ها ضبط کرده که می‌توان به 108 بمب مغناطیسی و 15 جلیقه انتحاری اشاره کرد.
وزیر اطلاعات در ادامه اظهار داشت: در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز اقدامات پرشماری داشتیم و 380 مورد فرار مالیاتی را شناسایی و به سازمان امور مالیاتی و دستگاه قضایی ارجاع دادیم.
علوی افزود: همچنین 200 پرونده در حوزه زمین‌خواری تشکیل دادیم که در پی آن 22 هزار میلیارد تومان از اموال کشور به بیت‌المال برگردانده شد؛ همچنین 20 هزار هکتار از اراضی ملی را از تعدی زمین‌خواران باز گردانده و به بیت‌المال مسترد کردیم.
وی گفت: بیش از 620 پرونده مفاسد اقتصادی تشکیل داده و به دستگاه قضایی فرستادیم و از چندین سرقت با مبالغ بالا توسط سارقان در بانک‌ها جلوگیری کردیم که نمونه آن بانک سرمایه و صندوق فرهنگیان بود که فسادشان را با وام‌های بیشمار از سال‌های 86 و 85 شروع و تا سال 92 و 93 ادامه دادند.
وزیر اطلاعات تاکید کرد: لذا وزارت اطلاعات متوجه این فساد شد و آن را کشف و متوقف کرد و تاکنون هزار میلیارد تومان آن به بانک سرمایه و صندوق فرهنگیان برگشته است و تا استرداد کامل اموال فرهنگیان این کار را ادامه می‌دهیم.
علوی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات طی همکاری با دستگاه‌های مبارزه با قاچاق کالا، ‌فساد و ارز و تشکیل 190 پرونده به ارزش 10 هزار میلیارد تومان در طول سال‌های 93 تا پایان 95 برنامه قاچاق کالا را مهار و مدیریت کرد. به گونه‌ای که قاچاق 25 میلیارد دلاری در سال‌های قبل در سال 95 به 12 میلیارد دلار کاهش یافت.
وی خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات حرکت سرویس‌های اطلاعاتی را در عرصه نفوذ به صورت هوشمندانه رصد کرده و کیس‌های متعدد جاسوسی را زیر ضربه برده به گونه‌ای که مقام معظم رهبری کتباً از این عملکرد وزارت تقدیر و تشکر کرده‌اند.
وزیر اطلاعات با اشاره به حوزه سیاست خارجی گفت: وزارت اطلاعات در عرصه اطلاعات خارجی همکاری تنگاتنگی با دستگاه دیپلماسی کشور و ارائه اطلاعات و هشدارهای به موقع و فراهم کردن بستر برای روابط بهتر در جهت برقراری روابط سالم کشورها داشته است. علوی همچنین اظهار داشت: وزارت اطلاعات با مصوبه شورای عالی امنیت ملی به مذاکره با طرف آمریکایی برای تبادل زندانیان پرداخته و در نتیجه یک میلیارد و 710 میلیون دلار پول مملکت به کشور بازگشته و تعدادی زندانی آزاد و یک بانک و تعدادی مؤسسات از تحریم خارج شدند.
وی با اشاره به حوزه فضای مجازی نیز گفت: در حوزه مبارزه با جنگ سایبری دشمن و صیانت از فضای مجازی وزارت راهبرد هوشمندانه‌ای اتخاذ کرده و به جای بستن فضای مجازی حل خردمندانه را در پیش گرفته و امکان بهره‌وری سالم مردم و مقابله با سوءاستفاده دشمن و عناصر نفوذ و ضد امنیتی را در برنامه خود قرار داده است.
وزیر اطلاعات گفت: امروز وزارت اطلاعات اشراف کاملی بر فضای مجازی و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی دارد و صیانت و هدایت فعالان سیاسی را مدنظر قرار داده و از غلتیدن آنها به ورطه افراطی‌گری و انحراف جلوگیری کرده و از طرفی ضربه‌های پیاپی به افراد ضد دین و ضداخلاق که کانال‌های مستهجن را مدیریت کردند، وارد کرده است.
علوی همچنین با اشاره به عرصه سیاست داخلی اظهار داشت: اهتمام وزارت اطلاعات در جهت حفظ انسجام ملی و وحدت قوای سه‌گانه و هماهنگی جامعه اطلاعاتی بوده و همراهی با ارتش، سپاه، ناجا، بسیج، قوه قضائیه، وزارت کشور، شورای امنیت، شورای عالی امنیت کشور و ستاد کل نیروهای مسلح را به عنوان یک راهبرد اساسی در کار خود قرار داده است. 
وی تصریح کرد: هدف وزارت اطلاعات برقراری آرامش در همه عرصه‌ها از جمله دانشگاه‌ها، حوزه‌ها، فرهنگ و هنر، فعالیت‌های اقتصادی و... بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی