[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

ریسک سفرهای پرخطر، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونای استان فارس با اشاره به اینکه تنها یک شهرستان در این استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، محدودیت‌های مربوط به ایام عید سعید فطر را تشریح کرد.
عبدالرضا قاسم‌پور در جمع خبرنگاران گفت: بحمدالله و با همکاری مردم، شاهد تغییر رنگ‌بندی وضعیت شیوع کرونا در استان فارس هستیم؛ به‌طوری که هم‌اکنون تنها شهرستان قیر و کارزین در استان فارس در وضعیت قرمز قرار دارد و سایر شهرستان‌ها یا در وضعیت نارنجی یا زرد قرار دارند.
قاسم‌پور با بیان اینکه ۶ شهرستان زرین‌دشت، گراش، خنج، فراشبند، سروستان و پاسارگاد در وضعیت زرد به‌سر می‌برند، از تمدید محدودیت‌ها برابر مصوبات جدید ستاد ملی و استانی کرونا در بخش‌های مختلف خبر داد و گفت: در شهرهای قرمز تنها اصناف گروه یک می‌توانند فعال باشند و در نارنجی هم اصناف گروه یک و دو و در وضعیت زرد هم اصناف گروه سه اجازه فعالیت دارند اما اصناف گروه ۴ در هر وضعیتی باید تعطیل باشند.
جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونای استان فارس با تأکید بر اینکه هیچ یک از شهرستان‌های فارس در وضعیت آبی و سفید قرار ندارند، گفت: محدودیت‌های تردد خودرویی شبانه همچنان برقرار بوده و ورود به شهرهای قرمز و نارنجی هم با پلاک غیربومی ممنوع است.
وی با بیان اینکه آموزش‌ها در استان فارس همچنان به‌صورت مجازی است، خاطرنشان کرد که براساس تصمیم ستاد ملی کرونا، امتحانات پایانی پایه‌های نهم و دوازدهم دانش‌آموزان به‌صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.
قاسم‌پور در ادامه از تعطیلی هرگونه مراسم و تجمعات فرهنگی و اجتماعی در استان خبر داد و گفت:‌ دورکاری کارکنان هم مطابق رنگ‌بندی هر شهر باید اعمال شود و در غیر این صورت با متخلفان برخورد خواهد شد.
جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونای فارس در خصوص ایام عید سعید فطر گفت: طرح محدودیت تردد خودرویی از ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه تا ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه، ۲۵ اردیبهشت‌ماه در تمام نقاط استان فارس اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: در این طرح خودروهای متخلف شهرهای با وضعیت قرمز جریمه یک‌میلیون تومانی و شهرهای وضعیت نارنجی و زرد هم جریمه ۵۰۰هزار تومانی خواهند شد؛ ضمن اینکه به تمام فرمانداران شهرستان‌های مبادی ورودی استان هم تأکید کرده‌ایم که مانع ورود مسافران به استان شوند.
قاسم‌پور با بیان اینکه تمام پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و بوستان‌ها هم در ایام تعطیلات عید فطر در سراسر استان تعطیل خواهند بود، از مردم درخواست کرد تا از برگزاری میهمانی‌ها، تجمعات و دورهمی‌ها در ایام تعطیلات عید فطر خودداری کرده و هرگونه مراسم ختم و عروسی را برگزار نکنند؛ چراکه هم دستگاه قضا هم نیروی انتظامی ورود جدی خواهد کرد.
جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونای استان فارس گفت: قطعاً با ناقضان مصوبات ستاد بر اساس قانون برخورد جدی می‌شود. تمام دوربین‌های جاده‌ای و مبادی ورودی و سطح شهرهای استان فعال هستند و خودروهای متخلف را جریمه 
خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی