[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

هندبال کازرون، آقای هندبال آسیا خواهد شد؟، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
در روزگاری که فارس در ورزش‌های تیمی ‌با افول بی‌سابقه‌ای مواجه شده بود، هندبالیست‌های این استان توانستند افتخارآفرینی کرده و ناکامی‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال را اندکی جبران کنند. هر چند هندبال از محبوبیت و بُرد تبلیغاتی آن سه رشته پرطرفدار برخوردار نیست، اما موفقیت باشگاه شهید شاملی کازرون قابل چشم پوشی نیست و نمی‌توان آن را کمرنگ جلوه داد.
رئیس هیئت هندبال استان فارس می‌گوید: هندبال استان فارس در سال 99 برای نخستین بار با سه تیم در لیگ برتر ایران شرکت کرد. باشگاه نیروی زمینی شهید شاملی کازرون در هر دو بخش آقایان و بانوان و تیم کربنات سدیم کاوه فیروزآباد نیز در بخش بانوان که به لطف خدا تیم آقایان شهید شاملی پس از 53 سال قهرمان ایران شد و این برای اولین بار بود که یک تیم از استان فارس در ورزش‌های توپی به عنوان قهرمانی کشور دست پیدا می‌کند.
رضا غلامشاهی افزود: حالا تیم شهید شاملی قرار است نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا باشد. وقتی تیمی ‌در مسابقاتی با این سطح شرکت می‌کند، یعنی نماینده ایران است و به آن رقابت‌ها باید به چشم رقابت‌های ملی نگاه کرد. 
وی ضمن تشکر از مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، گفت : این اداره تنها حامی ‌رشته هندبال در استان فارس بوده و حالا باشگاه شهید شاملی نیازمند نگاه ویژه‌تری از سایر ارگان‌هاست تا با موفقیت در جام باشگاه‌های آسیا، سبب سربلندی پرچم جمهوری اسلامی ‌ایران شود.
غلامشاهی در پایان گفت: تیم شهید شاملی کازرون در حال حاضر به آقای هندبال ایران تبدیل شده اما می‌توانیم کاری کنیم که در آینده‌ای نزدیک به آقای هندبال آسیا نیز تبدیل شود. به گزارش شیراز نوین، بیست و سومین دوره مسابقات هندبال جام باشگاه‌های آسیا از ۲۲ تا ۳۱ خرداد در شهر جده عربستان برگزار می‌شود و  ۱۱ تیم در ۲ گروه با هم رقابت خواهند کرد. تیم‌های هندبال شاملی کازرون و مس کرمان به عنوان نمایندگان ایران در این مسابقات حضور دارند.
در گروه یک تیم‌های العربی قطر، شهید شاملی کازرون، السالمیه کویت، مودر عربستان و النجمه بحرین حضور دارند و در گروه دوم نیز الوحده عربستان، اوزبک ازبکستان، القطن یمن، مس کرمان ایران، الدحیل قطر و الکویت کویت به مصاف هم خواهند رفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی