[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

کرونا در شهر صغاد جان ۴ نفر را در ۲۴ ساعت گرفت، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی، گروه شهرستان‌ها، آباده
محدودیت‌های کرونایی در شهر صغاد تشدید می‌شود. جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان آباده با موضوع وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا در شهر صغاد به ریاست معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری و با حضور بخشدار بخش بهمن و صغاد، دبیر ستاد مدیریت بحران و دیگر مسئولان محلی برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری آباده با بیان اینکه وضعیت شیوع بیماری کووید 19 در شهر صغاد بحرانی است و محدودیت‌های جدید در این شهر اعمال می‌شود، گفت: در 24 ساعت گذشته متأسفانه 4 نفر از همشهریان ما در شهر صغاد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.
فرشید صفری همراهی و همکاری مردم را برای مقابله با ویروس کرونا ضروری دانست و افزود: با توجه به وضعیت کرونایی در شهرستان نیاز است که مردم فهیم شهر صغاد به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، موازین بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند. وی در ادامه با تأکید بر لزوم استفاده از ماسک در اصناف و مجامع عمومی شهر صغاد گفت: همه متصدیان واحدهای صنفی در شهرستان آباده علی‌الخصوص در شهر صغاد باید در کنار رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی، از ماسک استفاده کنند. معاون سیاسی فرمانداری آباده با بیان اینکه با اصناف متخلف برخورد قانونی می‌شود، گفت: عدم استفاده از ماسک در اصناف شهر صغاد جریمه و پلمب واحد صنفی را به همراه خواهد داشت.
این مقام مسئول همچنین از تعطیلی کامل آرامستان شهر صغاد و ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم ترحیم و عروسی خبر داد و اظهار داشت: تردد خودرویی از ساعت 20 تا 3 صبح در سطح شهر صغاد ممنوع است و رانندگان متخلف، مبلغ 2میلیون ریال جریمه می‌شوند. وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد که با همراهی و همکاری مردم فهیم شهر صغاد زنجیره شیوع ویروس کرونا در شهر صغاد قطع شود. بخشدار بخش بهمن و صغاد نیز در این جلسه با بیان اینکه مشارکت و همکاری مردم تنها راهکار مقابله با ویروس کروناست، گفت: تجربه بیماری کرونا در حدود یک سال اخیر گویای این واقعیت مهم است که همراهی مردم در قالب رعایت پروتکل‌ها و اصول بهداشتی شرط اول و آخر در مهار بیماری است و امروز باید با محوریت مردم در اجرای دقیق پروتکل‌ها اجازه اوج‌گیری بیماری را ندهیم.
محمدرضا جمشیدی از تشدید بازرسی‌ها از اصناف در شهر صغاد خبر داد و گفت: انتظار ما از همه مردم این است که برای حفظ سلامتی خود و سایر شهروندان توصیه‌ها را جدی گرفته و دستورالعمل‌های بهداشتی را 
رعایت کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی