[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

شیرینی کلمپه کرمانی ، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 10 نفر
آرد سفید:250 گرم
ماست:۱۰۰ گرم
زرده تخم‌مرغ:۱ عدد
بیکینگ پودر: یک دوم قاشق چای‌خوری
زعفران دم‌کرده: به میزان لازم
خرما:۲۰۰ گرم
گردو چرخ شده: یک چهارم پیمانه
پودر هل: به میزان لازم
پودر دارچین: به میزان لازم
زنجبیل: به میزان لازم
جوز هندی: به میزان لازم
روغن جامد:۱۲۵ گرم

 طرز تهیه
  مرحله اول:
برای تهیه این شیرینی ابتدا ماست را به همراه بیکینگ پودر درون ظرفی ریخته و حدود پنج دقیقه صبر کنید تا بیکینگ پودر در ماست به عمل آمده و فعال شود، سپس زرده تخم‌مرغ و زعفران دم کرده را نیز به ماست خود اضافه کرده و همه مواد را خوب با یکدیگر مخلوط کنید. حدود یک قاشق چای‌خوری زعفران دم‌کرده برای تهیه این شیرینی کفایت می‌کند، البته این میزان به غلظت زعفران دم‌کرده شما نیز بستگی دارد. آرد را سه بار الک کرده تا کاملاً هوادهی شود و هنگام ترکیب با مواد گلوله گلوله نشود. آرد را به همراه  روغن جامد درون ظرف مناسبی ریخته و خوب با یکدیگر مخلوط کنید تا آرد حالتی شبیه خرده نان پیدا کند سپس ترکیب ماست را نیز به آرد خود اضافه کرده و همراه آن مخلوط کرده تا خمیر شما به‌دست آید، بعد از آماده شدن خمیر آن را با دست کمی گرد کرده و درون نایلون فریزری قرار داده و خمیر را کاملاً بپوشانید و یک الی دو ساعت خمیر را درون یخچال قرار دهید.
 نکته:
شما می‌توانید برای تهیه این شیرینی به‌جای روغن جامد از کره و یا روغن حیوانی استفاده کنید، همچنین می‌توانید برای خوش عطر و خوش طعم شدن شیرینی خود از گلاب نیز استفاده کنید، البته استفاده از این مواد کاملا ًاختیاری می باشد.
  مرحله دوم:
در این مرحله مواد میانی شیرینی را آماده کنید، برای این کار ابتدا هسته و پوست خرماها را جدا کرده و آن‌ها را درون طرف مناسبی قرار دهید، گردوی چرخ شده به همراه پودر هل، پودر دارچین، پودر زنجبیل و پودر جوز هندی را به خرمای خود اضافه کنید، سپس دست خود را کاملاً با آب مرطوب کرده و همه مواد خود را با دست چنگ بزنید تا خرماها کاملاً له و با بقیه مواد خوب ترکیب شوند.
 نکته: 
برای تهیه این شیرینی ترکیب پودر دارچین، پودر هل، پودر زنجبیل و پودر جوز هندی به اندازه یک قاشق چای‌خوری کفایت می‌کند.
  مرحله سوم:
در این مرحله بر روی سطح صاف و تمیزی مقداری آرد بپاشید سپس خمیر را از یخچال بیرون آورده و بر روی سطح صاف قرار داده و با وردنه پهن کنید، ضخامت خمیر باید حدود یک سانتی‌متر باشد، سپس با استفاده از قالب گرد شیرینی‌پزی خمیر را قالب بزنید. البته اگر به قالب شیرینی‌پزی دسترسی ندارید هیچ نگران نباشید، می‌توانید از یک لیوان برای قالب زنی استفاده کنید. بعد از این که خمیر را قالب زدید دست خود را کمی مرطوب کرده و از مایه خرمایی خود به اندازه یک گردو کمی بزرگ‌تر برداشته و با دست کمی گرد کرده و بر روی یکی از قالب‌های خمیر قرار دهید. سپس یک قالب خمیر دیگر را برداشته و بر روی مایه خرمایی خود بگذارید و  مهره مخصوص شیرینی‌پزی خود را کمی به آرد آغشته کرده و بر روی خمیر گذاشته و به آرامی کمی فشار دهید تا دو لایه خمیر و مایه خرمایی به یکدیگر کاملاً بچسبند. به همین ترتیب بقیه شیرینی‌های خود را آماده کنید. سینی فر را با کاغذ روغنی کاملاً بپوشانید و شیرینی‌های خود را با کمی فاصله بر روی سینی فر بچینید. فر را روشن کرده و بر روی دمای ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. کمی صبر کنید تا فر گرم شود، سپس شیرینی‌ها را درون فر قرار داه و حدود بیست الی بیست‌وپنج دقیقه صبر کنید تا شیرینی‌های شما کاملاً پخته و طلایی شوند. بعد از این مدت شیرینی‌ها را از فر خارج کرده و اجازه دهید تا کمی خنک شوند.
در این مرحله شیرینی کلمپه کرمانی شما کاملاً  آماده است، می‌توانید آن‌ها را درون ظرف مناسبی چیده و در صورت تمایل با مقداری پودر پوسته و برگ گل تزیین کرده و سرو کنید، نوش جان

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی