[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

هواداران ما توقع صعود ندارند!، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
سرمربی تیم فوتبال فجر شهیدسپاسی شیراز ادعا می‌کند که هواداران این تیم از او و بازیکنانش توقع صعود به لیگ برتر را ندارند!
این ادعا در حالی مطرح می‌شود که هواداران فجرشهیدسپاسی با توجه به وعده‌ها و امیدواری‌هایی که از سوی مدیران و مربیان این تیم در ابتدای فصل داده شد، خود را برای بازگشت به لیگ برتر آماده کرده بودند. در اوایل فصل، صحبت از حضور یک شخص فوتبال‌دوست در رأس فرماندهی سپاه بود که مشکلات مالی این تیم را برطرف می‌کند، اما رفته رفته با توجه به افت نتایج این تیم، دوباره گلایه‌ها نسبت به وضعیت رسیدگی به طلایی‌پوشان آغاز شد.
کلانتری با بیان اینکه فشار روحی بربازیکنان تیم و انتظارات از آن‌ها زیاد است، گفت: برخی فکر می‌کنند اگر در چند بازی نتیجه گرفتیم، حتماً باید به لیگ برتر صعود کنیم.
علی‌اصغرکلانتری ادامه داد:نمی‌خواهم فشار روی بازیکنان باشد و این‌گونه نیست که  یک شبه راهی لیگ برتر شویم و اگر قرار است این اتفاق پس از سال‌ها رقم بخورد نیاز به کمیته‌های تخصصی داریم تا تشکیل شود و راه‌های لیگ برتری شدن را بررسی کنیم  و این کار تنها مختص به باشگاه نیست و باید ببینیم کرمانی‌ها، خرم آباد و دیگر استان‌ها چه کار می‌کنند و ما هم این‌کار را انجام دهیم. اکثر تیم‌های بالای جدول بالای ۱۷ میلیارد تومان هزینه کرده‌اند و خوب هم حمایت می‌شوند.
کلانتری اضافه کرد: اگر به مانند سال‌های گذشته بود و نتیجه نمی‌گرفتیم آن وقت مردم می‌گفتند خوب شد سقوط نکردیم، با این حال می‌کوشیم که نتایج خوبی در ادامه رقابت‌ها که هنوز ۱۱ بازی باقی مانده است، بگیریم.  
سرمربی تیم فجر در مورد دیدار تیمش مقابل بادران تهران که شامگاه شنبه برگزار شد، بیان داشت: تلاش بازیکنان ما در مقابل تیم متمول و پُر مهره بادران موجب شد از دقیقه یک سوار بازی باشیم  و حتی در دقایق وقت‌های تلف شده هم فرصت گلزنی داشتیم.
کلانتری ادامه داد: شاید بازیکنانم که در زدن ضربات آخر به خاطر ۲ باختی که پشت سر هم آوردند دچار مشکل روحی و روانی شده باشند که باید حتماً به لیگ برترصعود کنند، با این حال خیلی سعی کردیم این فشار را روی آن‌ها کم کنیم.  بازیکنی که در شش قدمی دروازه و در یک فرصت مناسب توپ را به بالای دروازه می‌زند حتماً دچار مشکل روحی و روانی شده است و باید این افراد را از نظر رفع مشکلات، آماده بازی کنیم.    
کاپیتان سابق برق شیراز با بیان اینکه زمانی که تیم را تحویل گرفتم ۲ روز مانده بود به آغاز مسابقات، افزود: با تیمی کار کردیم که بسته شده بود و با عشق به شهید سپاسی این مسئولیت را پذیرفتم و حتی طلبم را بخشیدم اما خدا کمک کرد و با بازیکنانی که اکثراً جوان هستند و بسیاری از آن‌ها برای نخستین بار است در لیگ بازی می‌کنند، توانستیم نتایج خوبی بگیریم.
او اظهار داشت: در یک جنگ نابرابر داریم مبارزه می‌کنیم و هیچ فردی هم از ما نخواسته است که تیم را به لیگ برتر بیاوریم، حتی هواداران تیم. پس از این که خوب نتیجه گرفتیم خودمان هم دلمان می‌خواست به لیگ برتر صعود کنیم، برای همین هم سطح توقع‌ها بالا رفت و حتی جرئت نداشتیم یک مساوی بگیریم و وقتی با شاهین بوشهر در خانه‌اش مساوی کردیم  گفتند تیم متوقف شده است.
کلانتری ادامه داد: با این حال سعی می‌کنیم از این باخت‌ها درس بگیریم و روی مشکل گلزنی بیشتر کار کنیم و  بازیکنان با تمرکز بالا راهی مسابقات شوند و روحیه را به تیم باز گردانیم.
وی گفت: به‌جز بازی با پارس جم جنوبی که بد بازی کردیم و  باخت حقمان بود اما برابر تیم  مس کرمان و بادران تهران حقمان باخت نبود، با این حال مقصر من هستم اما نباید فشار روی بازیکنان باشد.
تیم فجر قرار است در هفته بیست‌وچهارم این رقابت‌ها، روز جمعه بیست‌وچهارم اردیبهشت‌ماه به دیدار همشهری‌اش تیم قشقایی برود. 
در پایان هفته بیست‌وسوم تیم مس کرمان با ۴۲ امتیاز همچنان در صدر جدول قرار گرفت، استقلال خوزستان و بادران تهران  با ۳۸ امتیاز به ترتیب دوم و سوم هستند. تیم فجر با ۳۴ امتیاز در جای ششم ایستاد و تیم قشقایی هم با ۲۴ امتیاز در مکان پانزدهم قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی