[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

پیشکسوت داوری سروستان: کاش فوتبال محلات تعطیل نمی‌شد، روزنامه شیراز نوین

هادی مظاهری پیشکسوت داوری و ورزش شهرستان سروستان در گفت‌وگویی با روزنامه شيراز نوين گفت: از دوران نوجوانی و در زمین خاکی محله هفتو ورزش خود را در رشته فوتبال آغاز کردم و در ادامه در تیم‌های پیروزی تزنگ، بسیج ،هفتو، منتخب سروستان، ذوالفقار و رسالت فسا بازی نمودم و در مقطعی هم در تمرینات جوانان برق شیرازکه آن زمان در مسابقات لیگ کشور حضور داشت شرکت کردم.
هادی مظاهری در ادامه گفت: با توجه به علاقه‌ای که  به داوری داشتم  سال۷۶ در کلاس داوری درجه سه فوتبال در شیراز شرکت کردم و بعد از قبولی در این دوره که با مدرسی تولایی از اساتید داوری استان  برگزار شده بود،  وارد جرگه داوران شهرستان شدم و در ادامه هم  با شرکت در  کلاس‌های درجه ۲و یک داوری موفق به اخد کارت داوری درجه یک ملی شدم و چندین سال در مسابقات استانی و شهرستان سروستان قضاوت کردم و در حال حاضر هم  به عنوان مسئول کمیته داوران در خدمت داوران شهرستان هستم.
 این داور پیشکسوت استان عدم شایسته‌سالاری در داوری و  دستمزد کم داوران نسبت به پول‌هایی که در فوتبال کشور هزینه می‌شود را از مشکلات اصلی  داوری کشور دانست.
مظاهری خاطر نشان کرد؛ با توجه به این مشکلات و در بعضی از مواقع توهین‌هایی که از سوی مربیان، بازیکنان و تماشاچیان به این قشر زحمتکش می‌شود علاقه و گرایش به داوری در بین نوجوان و جوانان بسیار کم شده و این مورد برای آینده داوری کشور خوب نیست.
مظاهری عنوان کرد؛ بیشتر اعتراضات به داوری در نتیجه عدم آشنایی مربیان و بازیکنان با قوانین داوری است و با برگزاری کلاس‌های توجیهی ویژه مربیان و بازیکنان می‌توان بخشی از اعتراضات و تنش‌ها را در حین برگزاری مسابقات کم کرد.
پیشکسوت ورزش سروستان که دارای مدرک مربیگری در رشته‌های دوومیدانی و فوتبال هم می‌باشد در مورد شرایط این روزهای فوتبال سروستان گفت:متأسفانه درحالی که در گذشته فوتبال در محلات سروستان رونق خوبی داشت و محلات مختلف هر کدام  زمین خاکی   اختصاصی برای خود  داشتند و تیم‌های زیادی هم  در این زمین‌ها فعال بودند، اما در حال حاضر فوتبال محلات به طور کل تعطیل شده و این امر اثرات منفی بر روی فوتبال شهرستان گذاشته است.
هادی مظاهری توجه به فوتبال پایه و مدارس فوتبال، استفاده از مربیان متخصص و باتجربه رده‌های سنی پایه، احیاء فوتبال در محلات مختلف سروستان و حضور افراد متخصص و کار بلد 
 در رأس هیئت‌های ورزشی شهرستان را  از مواردی دانست که می‌تواند به پیشرفت فوتبال در شهرستان سروستان کمک کند.
وی در مورد فعالیت‌های ورزشی خود در حال حاضر گفت: این روزها فوتبال خود را در کنار دیگر دوستانم در تیم‌های پیشکسوتان سروستان و پیشکسوتان استقلال دنبال می‌کنم و به طور مستمر هم ورزش کوه‌نوردی را در قالب گروه‌های کوه‌نوردی سروستان انجام می‌دهم. 
وی در پایان از سرویس ورزشی روزنامه شيراز نوين تشکر و قدردانی نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی