[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

توسعه علمی در پرتو مهارت‌آموزی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس دانشگاه زند شیراز گفت: کلان شهر شیراز یکی از قطب‌های مهم آموزشی در سطح کشور است و در حوزه آموزش زبان‌های خارجی نیز کرسی پیشتازی را در اختیار دارد.
 اشتغال سرلوحه آموزش
مهدی مخبری صبح دیروز سه ‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در نشست خبری نخستين همایش ملی دستاوردهای نوین در آموزش، ادبيات، و مترجمی زبان انگليسی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: مؤسسه آموزش عالی زند وظایف توسعه علم و پژوهش به همراه مهارت آموزی را به موازات هم در دستور کار قرار داده و برنامه‌های متنوعی را در عرصه‌های پژوهشی در سطح استان و کشور دنبال می‌کند. وی با بیان اینکه همایش ملی دستاوردهای نوین در آموزش، ادبيات و مترجمی زبان انگليسی در 29 اردیبهشت ماه در ۴ بازه زمانی و در گرایش‌های مختلف آغاز به کار خواهد کرد، افزود: دانشجویان این مرکز علاوه بر پشت سر گذاشتن دوره‌های کلاسیک به مبانی مهارت آموزی که از نیازهای اساسی جامعه امروز است هم تسلط می‌یابند.
این مقام آموزش عالی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم بر توانایی کارآفرینی و اشتغال مؤثر دانشجویان تأکید دارد و در مؤسسه آموزش عالی زند نیز مسائل روزمره جامعه به موازات مفاهیم آموزشی در دستور کار قرار گرفته است. امیدواریم با اتخاذ این راهکار دانشجویانی توانمند را برای بازار کار و کمک به مدیران ارشد کشور پرورش دهیم. مخبری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه همایش ملی دستاوردهای نوین در آموزش، ادبيات و مترجمی زبان انگليسی به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا و الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت مجازی برگزار می‌شود، اظهار داشت: راهکار مهارت آموزی یکی از سیاست‌های بنیادین این مرکز است و از ابتدای شروع به کار تاکنون موفق به پرورش دانشجویان موفقی شده ایم که در عرصه کارآفرینی موفق ظاهر شده اند.
 هم‌اندیشی برای دانش‌افزایی
در ادامه دبیر علمی همایش ملی زبان انگلیسی گفت: دبیرخانه این همایش بیش از 200 مقاله را برای ارائه در نشست مجازی برگزیده است. ناصر رشیدی در نشست خبری نخستين همایش ملی دستاوردهای نوین در آموزش، ادبيات و مترجمی زبان انگليسی استفاده از علوم و تکنینک‌های آموزشی را یکی از راهکارهای مهم مؤسسه آموزش عالی زند برای تدریس دانشجویان ارزیابی کرد و افزود: این همایش یک رویداد علمی بسیار مهم است که تحولات قابل ملاحظه ای را در عرصه آموزش زبان انگلیسی ایجاد کرده و راه حل‌های مؤثری را در جهت رفع مشکلات و بالا بردن سطح ادبیات انگلیسی ارائه می‌کند. وی با اشاره به اینکه این همایش یک روزه با هدف بررسی و طرح مسائل و تحولات نوین جهانی در عرصه زبان انگلیسی برگزار می‌شود، اظهار داشت: برای هر موضوع مطرح شده در این همایش یک سخنران ویژه اختصاص داده شده و بعد از پایان دوره دستاورد‌های پژوهشگران به صورت کتابچه به چاپ رسیده و روی سایت مؤسسه جهت دانشجویان و علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. این مقام عالی آموزشی با اشاره به حضور سه تن از اساتید برتر کشوری در نخستين همایش ملی دستاوردهای نوین در آموزش، ادبيات، و مترجمی زبان انگليسی افزود: در این جلسه هم اندیشی یک روزه دکتر فریده پورگیو استاد بازنشسته دانشگاه شیراز در رشته ادبیات، دکتر بهزاد قون سولی استاد دانشگاه فردوسی مشهد در زمینه ترجمه و دکتر علیرضا جلیلی فر استاد دانشگاه شهید چمران اهواز در موضوع آموزش زبان انگلیسی سخنرانی خواهند داشت و چهار کارگاه تخصصی نیز با حضور چهره‌های برجسته علمی و دانشگاهی در سطح ملی برگزار می‌شود.
دبیر علمی همایش ملی دستاوردهای نوین در آموزش، ادبيات، و مترجمی زبان انگليسی در پایان اظهار داشت: در حاشیه چنین همایش‌های علمی بستری فراهم می‌شود تا دانشجویان با استادان بیشتر آشنا شده و بسیاری از موضوعات پژوهشی بعدی نیز از متن همین کنفرانس‌ها بیرون می‌آید.
 همکاری قطب‌های آموزشی
در ادامه این نشست خبری دبیر اجرایی این همایش ملی از همکاری دانشگاه شیراز و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با دانشگاه زند شیراز خبر داد.شیوا صدیقی با بیان اینکه از سال 98 برنامه ریزی برای برگزاری این همایش در سطح ملی انجام شده، خاطرنشان کرد: نخستين همایش ملی دستاوردهای نوین در آموزش، ادبيات و مترجمی زبان انگليسی در 4 بازه زمانی و در 10 جلسه موازی، در گرایش‌های مترجمی آموزش و سایر زمینه‌های تحصیلی مرتبط با زبان انگلیسی، از ساعت 8 صبح 29 اردیبهشت آغاز می‌شود و تا عصر آن روز ادامه دارد.
وی با بیان اینکه این همایش به دلیل محدودیت‌های ناشی از کرونا در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود، اظهار داشت: مراکز آموزش عالی معتبری از ایران نظیر دانشگاه فردوسی مشهد و داشنگاه شیراز در این همایش حضور فعال دارند و دستاوردهای علمی پژوهشگران در قالب‌های مکتوب و مجازی منتشر خواهد شد. دبیر اجرایی همایش ملی زبان انگلیسی با ابراز امیدواری مبنی بر برگزاری این آوردگاه علمی به صورت حضوری در سال‌های آینده اظهار داشت: مبانی اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید در این نشست به صورت تخصصی در دستور کار قرار دارد.
صدیقی در بخش دیگری از سخنانش افزود: بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه زند شیراز در مقاطع ارشد و دکتری مشغول تحصیل شده اند و این در حالی است که از برخی از آنها به عنوان اساتید این دانشگاه نیز استفاده می‌کنیم. وی با اشاره به به‌روزآوری کتب این مرکز اظهار داشت: در ترم تحصیلی گذشته مؤسسه آموزش عالی زند 10 عنوان کتاب به چاپ رسانده است که 4هزار نسخه از آنها به فروش رفته است. همچنین بسیاری از فراغ التحصیلان این دانشگاه در بازارهای کار تخصصی به تدریس مشغول اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی