[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

پاستای تابستانی پریماورا ، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 4 نفر
لیموترش:1 عدد 
پاستا:350 گرم 
گوجه گیلاسی:600 گرم 
سیر:5 حبه 
پیاز قرمز:4 عدد کوچک 
روغن زیتون:3 قاشق غذاخوری 
پنیر پیکورینو: نصف فنجان
برگ ریحان ساطوری شده: نصف فنجان
آجیل کاج:2 قاشق غذاخوری
پودرقند: یک قاشق چای‌خوری
کدو:1 عدد
ذرت کنسروی: یک فنجان
روغن مایع:1 قاشق غذاخوری
کره:2 قاشق غذاخوری
پنیر پرووانس: یک قاشق چای‌خوری
پوست فلفل قرمز خرد شده: نصف قاشق چای‌خوری
آویشن خشک:1 قاشق چای‌خوری
نمک: مقداری+3 قاشق چای‌خوری

 طرز تهیه
این سالاد تابستانی به دلیل داشتن نشاسته و سبزیجات فراوان وعده شام است.
  مرحله اول:
برای تهیه این پاستای خوشمزه ابتدا باید طی دو مرحله اصلی سبزیجات را در فر طبخ کنید.
1- 600 گرم گوجه فرنگی گیلاسی را در دو رنگ زرد و قرمز تهیه کنید، گوجه فرنگی‌های گیلاسی را با آب سرد کاملاً بشویید و داخل یک آبکش بریزید تا آب اضافی آن خارج شود، پس از خشک شدن گوجه فرنگی‌ها، همه آن‌ها را با یک چاقو تیز دو نیمه کنید و کنار بگذارید.
5 حبه سیر را پوست بگیرید، بشویید و با چاقو تیز خردشان کنید.4 عدد پیاز قرمز کوچک را هم پوست گرفته و حلقه‌ای خرد کنید.
یک سینی فر را جلوی دستتان قرار دهید، کف سینی را با فویل آلومینیومی ‌بپوشانید، 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون روی فویل آلومینیومی‌ بریزید و با پشت قاشق پخش کنید تا سطح فویل کاملاً چرب شود؛ سپس گوجه فرنگی‌های گیلاسی دو نیمه شده، پیاز حلقه شده، سیر خرد شده را روی فویل بریزید، یک قاشق چای‌خوری پودر قند و مقداری نمک به آن بپاشید و با یک لیستک همه مواد را به آرامی ‌باهم مخلوط کنید. همه مواد را کف سینی پخش و مرتب کنید و سینی را در فری با دمای 450 درجه فارنهایت به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا این سبزیجات پخته و برشته شوند. پس از این مدت سینی را از فر خارج کنید و به همان حالت کنار بگذارید.
2- حالا باید کدو سبز و دانه‌های ذرت کنسرو را به مواد قبل اضافه کنید؛ برای این منظور یک عدد کدو سبز را بشویید ولی پوست آن را نگیرید، سپس آن را به قطعات کوچک نگینی خرد کنید.
همان سینی فر را بیاورید و کدوسبز خرد شده و دانه‌های ذرت را داخل آن بریزید و با یک قاشق مواد را به آرامی ‌با هم مخلوط کنید به طوری که کدوهای خرد شده و دانه‌های ذرت کنسرو شده مابین سبزیجات پخته قبل جاساز شوند. سینی فر را مجدداً درون فر قرار دهید تا به مدت 5 دقیقه دیگر بماند و این بار کدوها و دانه‌های ذرت کمی ‌نرم و پخته شوند. پس از 5 دقیقه سینی را از فر خارج کرده و کنار بگذارید.
  مرحله دوم:
اکنون باید پاستا را آبکش کنید، یک قابلمه را تا نیمه از آب پر کنید و روی گاز قرار دهید تا به جوش بیاید، سپس 3 قاشق چای‌خوری نمک و یک قاشق غذاخوری روغن مایع داخل آن بریزید و اجازه دهید تا آب به قل خوردن بیافتد، حالا 300 گرم پاستای لوله‌ای یا فنری را داخل آن بریزید و اجازه دهید تا کاملاً پخته شوند. 
پاستاها را تست کنید اگر دیدید که کاملاً پخته شده‌اند، گاز را خاموش کنید، قابلمه را از دو طرف با دستگیره بلند کنید و محتویات آن را درون یک آبکش خالی کنید، یک بار با آب ولرم آن‌ها را شست‌وشو دهید تا نمک اضافی آن‌ها شسته شود، در آخر آبکش را کج قرار دهید تا آب اضافی پاستاها خارج شود.
  مرحله سوم:
یک قابلمه با اندازه مناسب بردارید، سبزیجات پخته شده درون سینی فر را با قاشق جدا کرده و داخل قابلمه بریزید، سپس پاستاهای آبکش شده که آب اضافی آن خارج شده است را هم به آن بیافزایید. حالا باید مواد باقی مانده را به آن اضافه کنید. این مواد عبارتند از: 2 قاشق غذاخوری کره، 1 قاشق چای‌خوری پنیر پرووانس، نصف قاشق چای‌خوری پوست فلفل قرمز خرد شده، یک قاشق چای‌خوری آویشن خشک، نصف فنجان پنیر پیکورینو رنده شده، نصف فنجان برگ ریحان ساطوری شده  و 2 قاشق غذاخوری آجیل کاج برشته شده.
گاز را روشن کرده و حرارت را ملایم کنید و شروع کنید به هم زدن همه مواد باهم تا همگی با هم مخلوط شده و پنیر به خورد مواد برود، بعد از چند دقیقه گاز را خاموش کنید، هدف فقط مخلوط کردن مواد باهم بر روی حرارت است.
  مرحله چهارم:
حالا پاستای تابستانی پریماورا را در ظرف دلخواهتان بریزید و با پنیر پارمزان تزیین کنید، توجه داشته باشید که میزان پنیر و روغن زیتون این پاستا به دلخواه خودتان است و می‌توانید بسته به ذائقه خودتان آن را کم یا زیاد کنید. یک عدد لیمو ترش تازه را برش بزنید و به میزان دلخواه آب آن را روی پاستا بچکانید و هم بزنید و نوش جان نمایید.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی