[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

صلاحیت داوطلبان در چهارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: صلاحیت داوطلبان در چهارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می‌شود.
به گزارش ایسنا، عباس‌علی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، ظهر دیروز جمعه در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه روند ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری روند متعادلی پیدا کرده و از تعبیری که در گذشته داشتیم جشنواره ثبت نام مقداری به جلو رفته این و مشکلات گذشته را نداریم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره بررسی صلاحیت داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: صلاحیت داوطلبان در چهارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می‌شود.
کدخدایی در پاسخ به این پرسش که آیا ملاک شورای نگهبان برای تأیید صلاحیت کاندیداها، بررسی‌های قبلی این شورا در انتخابات‌های گذشته است، خاطرنشان کرد: بارها توضیح دادم که قانون ملاک ماست و قانون منعی برای ثبت نام ندارد اما به جهت توصیه شخصی درباره انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی هم این توصیه را به افرادی که وضعیت گذشته شان تغییری نکرده است، داریم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره قرائت بیانیه‌های سیاسی توسط داوطلبان کاندیداتوری انتخابات و تأثیر این بیانیه‌ها بر صلاحیت‌ها اظهار کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران از این تریبون‌های مجانی زیاد دارد و افراد هم از این تریبون‌ها استفاده می‌کنند. شورای نگهبان نسبت به این افراد هیچ محدودیتی ندارد و موارد خلاف قانون رصد می‌شود. در خصوص تبلیغات و هزینه‌ها اگر خلاف قوانین باشد در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی