[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

سوپ تابستانی روسی ، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 4 نفر
خیار:4 عدد
خامه ترش: یک دوم فنجان
تخم‌مرغ:۳ عدد
سرکه:۲ و یک دوم قاشق سوپ‌خوری
نمک:۲ و یک دوم قاشق چای‌خوری
آب:۸ فنجان
شوید:۳ قاشق سوپ‌خوری
پیازچه: یک دوم فنجان
سوسیس:۴۵۰ گرم
سیب زمینی:۴ عدد

 طرز تهیه
دستور آشپزی امروز آموزش تهیه سوپ تابستانی روسی می‌باشد. سوپ تابستانی روسی یک غذای سرد بوده و همان طور که از اسمش نیز پیدا است برای روزهای گرم تابستان مناسب است و شاید برای ما ایرانیان که همیشه از سوپ به عنوان یک غذای گرم استفاده می‌کنیم، این سوپ برای ما کمی عجیب باشد در واقع این غذا چیزی مثل آب دوغ و خیار ما ایرانیان می‌باشد، البته با دو طعم کاملاً متفاوت، هنگام درست کردن این سوپ شبیه به این است که شما می‌خواهید سالاد اولویه درست کنید، همچنین شما می توانید مواد مختلف دیگری را با توجه به سلیقه و ذائقه خود به این سوپ مانند تربچه نیز اضافه کنید اما ماهیت اصلی مواد اولیه این غذا همانند چیزی است که در لیست مواد اولیه خدمت شما دوستان عرض کرده‌ام. سوپ تابستانی روسی یک وعده غذایی سبک بوده و شما می‌توانید از آن به عنوان وعده شام و یا حتی میان وعده نیز استفاده کنید. سوپ تابستانی روسی طعم خوشمزه و بی‌نظیری دارد و به صورت سرد و آبکی سرو می‌شود.
امیدوارم دستور آشپزی امروز نیز مانند سایر دستور آشپزی‌های قبلی مورد قبول و پسند شما دوستان واقع شده باشد و شما نیز در منزل بتوانید این سوپ خوشمزه و مقوی تابستانی روسی را تهیه کرده و از خوردنش در کنار اعضای خانواده لذت ببرید و با دادن نظرات و پیشنهادات سازنده خود بنده را در ارائه هر چه بهتر دستورات آشپزی یاری بفرمائید. 
  مرحله اول:
 برای تهیه این سوپ ابتد مواد اولیه آن را آماده کنید تا هنگام ترکیب مواد با یکدیگر راحت‌تر باشید. برای شروع ابتدا سیب‌زمینی‌ها را شسته و درون قابلمه قرار دهید و نیمی از قابلمه را از آب پر کنید، به طوری که سیب‌زمینی‌ها کاملاً زیر آب قرار بگیرند، سپس قابلمه را بر روی شعله با حرارت متوسط قرار دهید تا سیب‌زمینی‌های شما کاملاً پخته شوند، به طوری که چنگال به راحتی و بدون فشار در سیب‌زمینی‌ها فرو برود. تخم‌مرغ‌ها را نیز به طور جداگانه آب‌پز کنید، می‌توانید برای این که تخم‌مرغ‌ها درون آب ترک نخورند و مواد درون تخم‌مرغ‌ها در آب نریزد آن‌ها را درون یک نایلون فریزر قرار داده سپس آب پز کنید، حدود بیست دقیقه زمان لازم است تا تخم‌مرغ‌های شما کاملاً پخته شوند.
  مرحله دوم:
بعد از این که تخم‌مرغ و سیب‌زمینی‌های شما کاملاً پخته شد بر روی آن‌ها مقداری آب سرد بریزید تا خنک شوند سپس با دست آن‌ها را پوست گرفته و به صورت نگینی‌های هم اندازه خرد کنید. پیاز‌چه‌ها را نیز شسته و خرد کنید، شوید را نیز پاک کرده و بشویید و با چاقو تا آن جا که می توانید آن ها را خرد کنید، خیارها را نیز شسته و پوست بگیرید و همانند تخم‌مرغ و سیب‌زمینی‌ها خرد کنید و در انتها نیز پوست سوسیس‌ها را گرفته و به صورت مکعب‌های کوچک خرد کنید. سعی کنید تا آن جا که می‌توانید مواد خود را یک شکل و هم اندازه خرد کنید تا هنگام ترکیب این مواد سوپ شما ظاهر زیباتر و دلچسب‌تری داشته باشد.
  مرحله سوم:
در این مرحله برای تهیه سوپ خود ظرف مناسبی را انتخاب کرده و هشت فنجان آب سرد به همراه نصف فنجان خامه ترش خود را درون ظرف ریخته و با استفاده از یک قاشق و به آرامی خامه را درون آب کاملاً حل کنید به طوری که آب شما شبیه شیر شود. سپس سیب‌زمینی، تخم‌مرغ، سوسیس، خیار، پیازچه و شوید را که در مرحله قبل آماده کرده‌اید به ترتیب به همراه نمک و سرکه درون ظرف ریخته و همه مواد را به آرامی خوب با یکدیگر مخلوط کنید.
در این مرحله سوپ تابستانی روسی شما کاملاً آماده است، می‌توانید آن را درون ظرف مناسبی سرو کرده و میل کنید، نوش جان

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی