[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

طلایی‌پوشان؛ فاتح شهرآورد شیراز، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
عصر دیروز تیم فجر شهید سپاسی موفق شد همشهری اش را شکست داده و نوار شکست‌های متوالی اش را پاره کند. در این بازی که ساعت 20:15 دقیقه در ورزشگاه پارس به پایان رسید، شاگردان کلانتری با تک گل محمد کاظمی پیروز شدند تا دوباره به صعود امیدوار شوند.
گودرز داووی، مهدی داغر، هادی خادم، مرتضی سنجانکی، علی حسامی، علی آزادمنش، سیدمحمد زارع، روح الله صفویان پور، صابر محمدی، علیرضا لشگری و امین هاشمی فرد، نفرات تیم قشقایی را تشکیل می‌دادند و در ترکیب فجر شهید سپاسی هم محمدحسین ناییجی، پوریا پورعلی، سعید زارع، میلاد احمدی، حمید نعمتی، فرزان دانا، محمد کاظمی، علی ملایی، محمدرضا خدری و علی نبی زاده قرار داشتند.
باز با برتری فجر شهید سپاسی آغاز شد. آنها در نیمه نخست چند موقعیت مناسب برای گلزنی ایجاد کردند که همگی آنها از دست رفت. در طرف مقابل تیم قشقایی هم بازی خوبی انجام داد و چند حمله مؤثر داشت که به گل نینجامید.
در دقیقه هشتم مسابقه، یک پاس بلند در عمق دفاع قشقایی ارسال شد که فرزان دانا با سر روی توپ اثر گذاشت، داوودی توپ را دفع کرد و محمد کاظمی از فاصله 25 متری، ضربه عجولانه ای به توپ زد و نتوانست دروازه بدون دروازه بان قشقایی را باز کند. ده دقیقه بعد، موقعیتی مشابه نصیب قشقایی شد. ارسال آزادمنش با دفع ناقص ناییجی همراه شد اما این بار هم امین هاشمی فرد نتوانست دروازه بدون دروازه بان فجر را باز کند و ضربه سر او از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 27 فجری‌ها در چند نوبت می‌توانستند به گل برسند اما همکاری دانا و کاظمی، مهاجمان جوان این تیم به گل منجر نشد. پنج دقیقه بعد، فرصتی عالی نصیب فرزان دانا شد اما گودرز داوودی با واکنشی استثنایی مانع از گلزنی وی شد. در ادامه، ارسال زیبای صدقی با ضربه سر میلاد احمدی می‌رفت که وارد دروازه شود، اما باز هم گودرز داوودی بود که توپ را به کرنر فرستاد. کرنری ارسالی هم روی سر محمد کاظمی فرود آمد اما او در موقعیتی ایدئال، نتوانست ضربه سر مناسبی به توپ بزند و این فرصت هم از دست رفت.
در دقیقه 34 قشقایی با حرکات پا به توپ هاشمی فرد و حسامی، حمله خطرناکی را در محوطه جریمه فجر شهید سپاسی تدارک دید اما تعلل بازیکنان این تیم باعث شد تا این موقعیت از دست برود. یک دقیقه بعد هم محمدحسین ناییجی ارسال خطرناک روح اله صفویان پور را مهار کرد تا آخرین فرصت نیمه نخست به این شکل از دست برود.
در نهایت نیمه اول در حالی به پایان رسید که مانند بازی رفت، دربی شیراز از شور و هیجان نسبتاً قابل قبولی برخوردار بود.
در نیمه دوم هم فجری‌ها بهتر بازی کردند و پیروز شدند. در دقیقه 55 پاس عالی میلاد احمدی به فرزان دانا رسید اما او باز هم نتوانست از موقعیت استفاده کند. ضربه او از داوودی عبور کرد اما مدافع قشقایی توپ را به کرنر فرستاد.
دو دقیقه بعد، یک ارسال از جناح راست با اثرگذاری فرزان دانا روی توپ، باعث شد تا گودرز داوودی اشتباه کند. توپ در مقابل دروازه خالی به محمد کاظمی رسید و او توانست گل اول بازی را به ثمر برساند.
در ادامه میل فجری‌ها به گلزنی کمتر شد و قشقایی هم توان چندانی برای حمله نداشت. قشقایی چند حمله نه چندان خطرناک ترتیب داد و فجر هم در ضد حملات موقعیت‌هایی داشت که خطرناک ترین آنها در دقیقه 87 با ضربه آقابابایی و واکنش گودرز داوودی از دست رفت. در نهایت پس از 4 دقیقه وقت تلف شده، شهرآورد هفتم شهر شیراز با سه امتیاز ارزشمند برای فجر شهید سپاسی به پایان رسید.
فجری‌ها با این پیروزی 37 امتیازی شدند. این نخستین پیروزی فجر پس از سه شکست متوالی بود که شاگردان کلانتری را موقتاً از بحران خارج کرد. اما قشقایی با این شکست 24 امتیازی باقی ماند و به منطقه سقوط بازگشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی