[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

اشتغال مشمولان غایب ممنوع است ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی شهرستان «مهر» گفت: کسانی که مشمولان غایب را به‌ کارگیری کنند، شناسایی و به مراجع قضائی معرفی می‌شوند. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «عظیم اله کرمی» در تشریح این خبر بیان کرد: برابر اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا و به استناد ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح در اجرای ماده 63 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی و ماده 27 آیین‌نامه اجرایی قانون ذکر شده، هزینه سالیانه یک نفر سرباز در سال 1399 مبلغ 163میلیون و 57هزار و 620 ریال است که به منظور بهره‌برداری توسط مراجع قضائی و جلوگیری از به کارگیری مشمولان غایب در کلیه صنوف اطلاع‌رسانی می‌شود. وی تأکید کرد: طبق ماده 63 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، کسانی که به نحوی مشمولان غایب را در مؤسسات دولتی و غیردولتی از قبیل کارخانه‌ها، شرکت‌ها، آموزشگاه‌ها، کارگاه‌ها، بنگاه‌ها، مغازه‌ها و تعمیرگاه‌ها به‌ کارگیری کنند، توسط نیروی انتظامی، وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت شناسایی و به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.
فرمانده انتظامی شهرستان مهر بیان داشت: مجازات اینگونه افراد برای بار اول هزینه سالانه یک سرباز و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز است.
سرهنگ کرمی خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 یا کانال سازمان در سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی