[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

مذاکرات بین‌المللی بر مشارکت مردم در انتخابات تأثیر نسبی دارد، روزنامه شیراز نوین


دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در استان فارس معتقد است جوی که از مذاکرات حاصل می‌شود، اگر نتیجه دهد و منجر به رفع تحریم‌ها شود، تأثیر نسبی در مشارکت بیشتر مردم در انتخابات را رقم خواهد زد.
ابراهیم شعرا در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در هر برهه‌ای از انتخابات با شرایط خاص خود مواجه بوده‌ایم، گفت: به نظر می‌رسد امروز حاکمیت مشکلات اقتصادی موجبات حضور کمتر مردم در انتخابات را رقم بزند، اما عملکرد دولت در مدت باقی مانده برای رفع مشکلات و اعمال تسهیلات و تمهیداتی برای پیشگیری از کرونا با واکسیناسیون بیشتر موجب کمک به حضور چشمگیر مردم خواهد شد.
او با اشاره به ارزیابی حضور گروه‌های سیاسی و احزاب در انتخابات، بیان کرد: کارکرد ویژه احزاب، فعال شدن در انتخابات است و همه گروه‌های سیاسی خود را ذی نقش می‌دانند که کاندیدا داشته باشند؛ لذا گروه‌های سیاسی به طور قطع پررنگ در انتخابات حضور خواهند داشت.
دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در استان فارس با اشاره به ترکیب سیاسی داوطلبان حاضر در انتخابات و با بیان اینکه در دوره‌های قبل هم شاهد سه طیف اصولگرا، اصلاح طلب و مستقلین بودیم و در این دور هم داوطلبان از این سه طیف حضور خواهند داشت، عنوان کرد: گروه‌ها کاندیدای ویژه خود را که با شرایط و گرایش سیاسی معرفی خواهند کرد و نهایتاً رقابت‌ها موجب گرم شدن تنور انتخابات خواهد شد.
شعرا ادامه داد: هر گروه و حزبی تمایل به رأی آوری کاندیدای خود دارد و به همین دلیل با تبلیغات به گرم شدن رقابت‌های انتخاباتی کمک خواهند کرد.
او با تصریح بر این نکته که دو قطبی شدن فضای انتخابات در دوره‌های گذشته هم وجود داشته است، اظهار کرد: اگرچه همیشه رقابت اصلی بین دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب بوده اما به تصور بنده در صورت دوقطبی نشدن فضا، انتخابات مورد استقبال بیشتر مردم قرار خواهد گرفت.
این فعال سیاسی اصولگرا به چالش پیش رو در انتخابات خردادماه هم اشاره و با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و همه گیری بیماری کرونا از مهم‌ترین این چالش‌هاست، تأکید کرد: اگر دولت برای این دو مهم فکری بیندیشد و حتی اگر مقطعی به رفع دغدغه ناشی از این دو موضوع بپردازد، شاهد مشارکت بیشتر مردم در انتخابات پیش رو خواهیم بود. شعرا همچنین پیشنهاد کرد که دولت در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا برگزاری انتخابات را طی چند روز پیش‌بینی کند تا مردم احساس خطر نکنند و به راحتی پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی