[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

اجرای ۲ پروژه اقتصاد مقاومتی گردشگری ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی فارس از تخصیص ۲ پروژه اقتصاد مقاومتی به بخش گردشگری در استان برای ایجاد اشتغال خبر داد.
جمشید معینی با اشاره به برگزاری نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فارس در راستای رفع موانع و تأمین سرمایه پروژه‌های مهم اقتصاد مقاومتی استان، بیان کرد: از ۱۰ پروژه مهم این ستاد ۲ پروژه متعلق به بخش گردشگری و صنایع دستی است. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، معینی افزود: ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی اقوام ایرانی در محوطه میراث جهانی تخت جمشید با هدف نمایش فرهنگ و آداب ‌و رسوم اقوام کهن ایرانی به دیگر ملت‌ها و همچنین ایجاد اشتغال، یکی از این دو طرح مهم ستاد اقتصاد مقاومتی استان فارس است.
معینی با بیان اینکه این طرح برای ۱۰۰ نفر به‌طور مستقیم و ۴۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم اشتغال‌زایی خواهد کرد، گفت: دومین طرح مهم گردشگری در ستاد اقتصاد مقاومتی استان فارس ایجاد و رفع موانع راه‌اندازی مجتمع‌های سنتی، بوم‌گردی و هتل‌ها خواهد بود.
سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس خاطرنشان کرد: در سال گذشته طرح‌های مصوب این ستاد شامل بوم‌گردی معصوم با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی، باغ‌موزه مشاهیر فارس با پیشرفت فیزیکی ۶۹ درصدی و هتل رویال با تغییر مالکیت آن، ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند. معینی با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» اشاره کرد و افزود: رفع موانع سرمایه‌گذاری در استان با برنامه‌ریزی و هم‌افزایی بین دستگاه‌ها هموار خواهد شد و پیشرفت هرچه بیشتری را شاهد خواهیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی