[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

آنچه از دست مسئولان برمی‌آمد، از ما دریغ شد، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
مدیر تیم سقوط کرده فوتسال فارس از لیگ برتر اعتقاد دارد که آنچه در جدول برای تیمش اتفاق افتاده «عین عدالت» بوده اما در زمینه حمایت‌ها و میزان رسیدگی مسئولان به این تیم، کم لطفی صورت گرفته است.
تیم ایمان شیراز در هفته پنجم مرحله حذفی (پلی آف سقوط ) فوتسال لیگ برتر با شکست مقابل تیم کوثر اصفهان با لیگ برتر خداحافظی و به دسته یک سقوط کرد تا سرنوشت تنها تیم فوتسال مردان فارس هم به مانند فوتبال بدون لیگ برتری شود. این تیم روز جمعه در سالن ابوالفتحی شیراز با نتیجه ۲ بر یک مغلوب تیم کوثر اصفهان شد تا چهره یکی از تیم‌های سقوط کننده به دسته یک، یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها مشخص شود.
 تیم ایمان شیراز که امتیاز تیم ارژن در لیگ برتر را خریداری کرد در مرحله گروهی  لیگ برتر باشگاه‌های ایران با سه امتیاز در انتهای جدول قرار گرفت و برای بقا به مرحله حذفی رفت. در مرحله حذفی هم تنها نماینده فوتسال فارس با انجام پنج بازی و با کسب ۲ امتیاز به قعر جدول رفت و با وجود اینکه یک بازی دیگر از این مرحله برایش باقی مانده است، تأثیری در سرنوشت این تیم که به نظر می‌رسد خیلی عجولانه و بدون کارشناسی به ایمان شیراز واگذار شد، نداشته باشد. این بدترین نتایج هم در مرحله اول و هم در مرحله حذفی برای تیم ایمان شیراز بود و در نهایت هم با لیگ برتر خداحافظی کرد.
در همین ارتباط، مدیر تیم ایمان شیراز به شیراز نوین گفت: اگر تصمیمی‌ مبنی بر افزایش تیم‌های لیگ برتر به 16 تیم برای فصل آینده گرفته نشود، فوتسال شیراز دیگر تیمی ‌در لیگ برتر نخواهد داشت. تا کنون هم هیچ صحبت جدی در خصوص افزایش تعداد تیم‌ها نشده و نمی‌شود روی چنین فرضیه‌ای حساب کرد. باید منتظر بمانیم.
سعید خبازیان افزود : در سالی که گذشت، اشخاص زیادی برای نگه داشتن سهمیه لیگ برتر تلاش کردند اما متأسفانه حالا دیگر از فوتسال زده شده‌اند. امسال به قدری سختی کشیدیم، به حدی تحت فشار بودیم که شاید در طول زندگی‌مان سابقه نداشت. نمی‌خواهم فرد خاصی را در سقوط این تیم مقصر بدانم، اما فوتسال و فوتبال شیراز برای مسئولان این شهر اهمیتی ندارد.
وی ادامه داد: انتظار داشتیم نمایندگان مجلس، استاندار، شهرداری‌ها، فرماندار و سایر مسئولان رده بالا بیایند و کمک کنند، حتی در حد روحیه دادن و یا تأمین یکی از مخارج ما مانند اجاره سالن، هتل، پروازها و هزینه‌هایی که کمی ‌خیال ما را آسوده کند. آن‌ها می‌توانستند بخشی از این بار سنگین را از دوش ما بردارند ولی دریغ کردند. هیچ‌کس پیشقدم نشد.
خبازیان افزود : فقط رئیس اداره ورزش و جوانان استان پیش از عید مقداری کمک مالی کرد و یکی دو هفته پیش هم آقای هنرپیشه رئیس هیئت آمد سر تمرین و به بچه‌ها پاداش داد. باز هم دستشان درد نکند که حداقل به فکر تیم بودند. آقای حسینی رئیس هیئت فوتبال شیراز هم برای خیلی از بازی‌ها به سالن آمد و حضورش روحیه بخش بود. وظیفه ماست که از کسانی که به فکر تیم‌مان بوده‌اند، تشکر کنیم، اما از کسانی که کاری از دستشان بر می‌آمد و انجام ندادند، گلایه مندیم.
مدیر تیم ایمان در پایان گفت: صحبت‌های ما خیلی تکراری شده و هواداران هم از این حرف‌ها خسته شده‌اند.  باید بگویم حد و اندازه ما همین بود و نمی‌توانیم توقع داشته باشیم مانند تیم‌هایی که خوب حمایت می‌شوند و خوب هزینه می‌کنند، نتیجه بگیریم. این نه منطقی است و نه عادلانه. بازیکنان و کادر فنی تمام توانشان را گذاشتند اما در نهایت حق به حقدار رسید و ما اولین تیمی ‌بودیم که سقوط کردیم. امیدواریم برای فصل آینده شاهد تغییراتی باشیم که فوتبال و فوتسال شیراز به آن سطحی که مردم این شهر لایقش هستند، برسند.
به گزارش شیراز نوین، در پایان رقابت‌های لیگ برتر فوتسال کشور، تیم مس سونگون تبریز برای چهارمین سال پی‌درپی به‌عنوان قهرمانی دست یافت و به‌عنوان نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا که یک‌بار در سال ۹۷ قهرمان شد و یک‌بار هم در سال ۹۸ به نایب قهرمانی دست یافت، شرکت می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی