[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

احراز صلاحیت منوط به رأی ۷ عضو شورای نگهبان است، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای نگهبان گفت: احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری منوط به رأی ۷ عضو شورای نگهبان است.
به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در این باره گفت: مبنای ما در شورای نگهبان در حوزه ریاست جمهوری، قانون اساسی و سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغی مقام معظم رهبری است. پیرو آن مصوبه ای در شورای نگهبان داشتیم که شرایطی را اعلام کردیم و به دوستان وزارت کشور اعلام کردیم و از امروز شورا کار خودش را آغاز می‌کند. 
وی افزود: اداره کل انتخابات شورای نگهبان مسئولیت بررسی اولیه و تهیه اسناد و مدارک لازم را برعهده دارد که این کار دیروز شروع شده است و ان‌شاءالله تا امروز سعی می‌کنند تعداد پرونده ای که اسناد و مدارکش آماده شده را در اختیار شورای نگهبان قرار دهند و ما از امروز کار رسیدگی پرونده‌ها را در شورا داریم. کدخدایی درباره ملاک احراز صلاحیت داوطلبان گفت: ملاک ما رأی نهایی اعضای شورای نگهبان است و با توجه به ۱۲ نفر عضو شورای نگهبان، ۷ رأی مثبت برای احراز صلاحیت لازم است. 
سخنگوی شورای نگهبان درباره تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری گفت: بحث تبلیغات در ریاست جمهوری فرصت ۲۰روزه است که از هفتم شروع می‌شود و تا یک روز قبل از رأی گیری، یعنی ۲۷ خرداد ماه ممنوعیت تبلیغات را داریم و ۲۸ خرداد هم رأی گیری است.
وی افزود: کسانی که برای پست ریاست جمهوری نامزد شدند و می‌خواهند کشور را از طریق قانون اداره کنند، در گام اول که تبلیغات است، باید تبلیغات منطقی با الزامات قانونی داشته باشند و از ساختارشکنی پرهیز کنند و مطالبی را که خلاف منافع ملی است را بیان نکنند.
کدخدایی یادآور شد: مقام معظم رهبری تعبیر خوبی داشتند و در وعده‌های انتخاباتی فرمودند صحبت‌های فریبنده و وعده‌های غیر قابل اجرا داده نشود و واقعیت‌ها گفته شود و هرکسی که برنامه ای دارد و این برنامه می‌تواند مشکلات کشور را حل کند، آن برنامه‌ها را به خوبی معرفی کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی