[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

تلفات ۲۱نفره در یک روز ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا دیروز بیست و ششم اردیبهشت، از افزایش آمار جان باختگان به چهارهزار و 381 نفر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 874هزار و 980 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 254هزار و 226 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، 99هزار و 821 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 14هزار و 560 بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، 268هزار و 786 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است. او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و 663 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 268 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن 21 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه تا دیروز یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و 381 نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی 244هزار و 510 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. او اعلام کرد: مجوز واکسیناسیون گروه سنی بالای 75 سال نیز از سوی وزارت بهداشت داده شده است، اما موجودی واکسن کووید 19 استان به اندازه نبوده و به یاری خداوند تا اواخر هفته جاری واکسن‌ها دریافت شده و با ارسال پیامک به این گروه هدف، واکسیناسیون برای این گروه نیز در استان آغاز می‌شود. دکتر همتی تأکید کرد: مردم باید از مراجعه و تجمع در مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی پرهیز کرده و منتظر اطلاع رسانی پیامکی از سوی مجموعه سلامت باشند. او با بیان اینکه کاهش آمار بستری و جان باختگان ناشی از کرونا نشان‌دهنده خاموش شدن پیک چهارم نیست، از مردم خواست با مجموعه سلامت همکاری کنند تا با موفقیت از این بحران عبور کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی